دستگیری دومین گروه راهزنی از مسافران و دیگر اخبار کوتاه خراسان شمالی

[ad_1]

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، رییس پلیس آگاهی خراسان شمالی روز شنبه گفت: به دنبال دریافت گزارشی مبنی بر وقوع یک مورد سرقت به عنف در حاشیه جاده اصلی در حدفاصل روستای آزادگان و کشانک در غرب مانه و سملقان، پلیس وارد عمل شد.

سرهنگ مقصود رستگار افزود: در بررسی های انجام شده مشخص شد، یک راننده به علت خرابی خودرو ناگزیر به توقف و استراحت در این محل شده بود، که چند سارق با سلاح سرد وی را تهدید کرده و اموال وی از جمله ۲ دستگاه گوشی اندروید، یک ساعت طرح اپل واچ، برخی از وسایل و قطعات خودرو، ۲ ساک حاوی لباس و مقداری پول وی را به سرقت برده اند.

وی گفت: ۲ تن از سارقان در عملیات غافلگیرانه شناسایی و دستگیر شدند و مشخص شد سارق اصلی که با این افراد همکاری داشته در یکی از شهرهای شمالی کشور بر اثر تصادف به بیمارستان منتقل و درگذشته است.

نهم شهریور امسال نیز ۲ سارق که در همین محدوده جاده ای، اموال یک خانواده مسافر در راه مانده را که به علت نقص فنی خودرو خود در مسیر ارتباطی آشخانه – جنگل گلستان زمین گیر شده و سرگرم استراحت بودند، با تهدید و ارعاب به سرقت برده بودند، دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده بودند.

آشخانه، مرکز شهرستان مانه و سملقان، وابع در ۴۵ کیلومتری بجنورد، دروازه غربی خراسان شمالی به سمت استان های شمالی محسوب می شود که تا گالیکش، نخستین شهرستان استان گلستان، ۱۵۴ کیلومتر فاصله دارد.  

دستگیری دزد طلاهای بانوی بجنوردی

سرهنگ مقصود رستگار همچنین از دستگیری فردی خبر داد که طلاهای یک بانوی بجنوردی را در یکی از محلات این شهر به سرقت برده بود.

وی افزود: پس از دریافت گزارش این دزدی، بررسی ماموران مشخص کرد ۲ سارق با تهدید چاقو اقدام به سرقت حدود ۷۰ گرم طلای یک زن به ارزش حدود ۸۰۰ میلیون ریال کرده و متواری شده اند.

وی گفت: یکی از سارقان شناسایی، دستگیر شده و به مراجع قضایی معرفی شد و با توجه به اینکه وی یک همدست نیز داشته است، تحقیقات برای دستگیری وی ادامه دارد.

کشف بیش از یک تن سنگ معدنی در اسفراین

فرمانده انتظامی اسفراین از توقیف یک دستگاه خودرو حامل یک تن و ۲۲۰ کیلوگرم سنگ معدنی قاچاق سرب به ارزش بیش از ۸۵۴ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ مجید یگانه پور روز شنبه گفت: در قالب طرح عملیاتی مبارزه با استفاده غیرمجاز از ذخایر معادن، ماموران در حین گشت زنی موفق به شناسایی یک دستگاه خودرو نیسان حامل سنگ‌معدنی غیرمجاز شدند.

وی افزود: با دستگیری راننده متخلف، خودرو مورد نظر نیز توقیف و محموله کشف شده تحویل اداره صنعت و معدن شهرستان شد.

[ad_2]

Source link