دستگاه‌های اجرایی کردستان اشتغال پایدار روستایی را اولویت قرار دهند

[ad_1]

خالد جعفری عصر پنجشنبه در پنجمین جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری اظهار داشت: در سال جاری باید با برنامه ریزی سهم سه و دو دهم درصدی کردستان از طرح اشتغال پایدار روستایی کشور را محقق و به اهداف مورد نظر برسیم.

وی افزود: در این مرحله بیش از ۱۱۴ میلیارد تومان تسهیلات با نرخ سود پایین برای اشتغال پایدار روستایی استان در نظر گرفته شده و باید از این فرصت جهت ایجاد فرصت‌های شغلی  روستایی  بویژه روستاهای مناطق مرزی استان استفاده کنیم.

جعفری ضمن تاکید بر لزوم ایجاد بانک اطلاعاتی مشاغل پایدار روستایی استان، اضافه کرد: در این راستا نهادهای حمایتی استان باید با بهره مندی از این تسهیلات در جهت خودکفایی و توانمندسازی خانواده های تحت حمایت خود استفاده کرده و تسهیلات بیشتری را در قالب طرح‌های اشتغالزای روستایی جذب کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان یادآور شد: بانک‌های عامل استان باید تلاش خود برای پذیرش طرح‌های بیشتر در حداقل زمان ممکن به عمل آورند.

جعفری خواستار نظارت دقیق دستگاه‌های اجرایی بر روند پرداخت تسهیلات به طرح های اشتغال زا در مناطق روستایی استان با هدف تحقق کامل اهداف برای اجرای طرح های توجیهی و اشتغال زا شد.

[ad_2]

Source link