درگیری ارتش پاکستان و تروریست‌ها ۸ کشته برجای گذاشت

[ad_1]

روابط عمومی ارتش پاکستان ساعاتی پیش اعلام کرد: درگیری  و تبادل آتش میان نیروهای امنیتی با عناصر تروریستی در وزیرستان شمالی منجر به کشته شدن ۴ نفر از مهاجمان و ۴ تن از نظامیان پاکستانی شد.

از آغاز سال ۲۰۲۰ میلادی تاکنون بیش از ۱۰ فقره عملیات نیروهای ارتش علیه عناصر تروریستی و همچنین یورش شبه نظامیان به مواضع نیروهای امنیتی در مناطق وزیرستان شمالی و جنوبی گزارش شده است که طی آن ده‌ها تروریست کشته شده و ارتش پاکستان نیز تلفات داده است.

براساس این گزارش، روابط عمومی ارتش پاکستان اعلام کرد که نیروهای امنیتی با دریافت اطلاعات مربوط به تردد عناصر تروریستی در حومه شهر “میرانشاه” مرکز منطقه وزیرستان شمالی دست به عملیات زدند. در جریان تبادل آتش میان نیروهای ارتش با تروریست‌ها در حین عملیات تفحص و بازرسی ۴ مهاجم کشته و چهار نظامی پاکستان نیز جان خود را از دست دادند.

ارتش پاکستان سه سال پیش عملیات بزرگ مبارزه با تروریسم را در سراسر این کشور با عنوان «ردّ الفساد» و با ویژگی برخورد بدون تبعیض با تمام گروه‌های تروریستی آغاز کرد. 

ارتش و نهادهای اطلاعاتی پاکستان طی سه سال گذشته  ۱۵۰۰ عملیات انجام داده است. به گفته سخنگوی ارتش این کشور در این عملیات از چهارم اسفندماه ۹۵ تا اسفند ۹۸، چهارصد فقره عملیات تروریستی از جمله حملات انتحاری و بمبگذاری خنثی و ۳۴۴ تروریست نیز محکوم به اعدام شدند.

[ad_2]

Source link