دبیر فدراسیون تیراندازی: به دنبال برگزاری اردو در اروپا هستیم

[ad_1]

«رضا ملک‌محمدی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به آماده سازی تیراندازان برای المپیک افزود: در حال حاضر ۶ تیرانداز المپیکی داریم و هدف اصلی آماده‌سازی و افزایش شانس مدال‌آوری آنها است، بنابراین مانند قبل باید دنبال برگزاری اردو به ویژه اردوهای مشترک و شرکت در مسابقات بین‌المللی و دوستانه باشیم.

وی ادامه داد:  البته برگزاری اردوهای مشترک در کشورهای مجاور همچون ارمنستان، جمهوری آذربایجان، ترکیه وحتی بلاروس نیز از دیگر گزینه‌های مورد توجه فدراسیون است و در حال مذاکره با این کشورها نیز هستیم.

دبیر فدراسیون تیراندازی با اشاره به اینکه تیراندازان برای رسیدن به اوج و حضور در المپیک نیاز به حداقل چندین میلیون فشنگ دارند، گفت: با همکاری و مشارکت مسوولین وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، موانع موجود برای خرید فشنگ با کیفیت خارجی برداشته شده و تلاش می‌کنیم بزودی فشنگ مورد نیاز تیراندازان المپیکی را خریداری و در اختیار آن‌ها قرار دهیم.

وی با بیان اینکه به طور قطع فشنگ‌های خریداری شده به اندازه ‌ی نیست که تیراندازان سایر کشورها در تمرینات استفاده می‌کنند، افزود: تلاش داریم که ورزشکاران المپیکی،  فشنگ کافی و تست شده برای تمرین تا آغاز بازی‌های المپیک توکیو در اختیار داشته باشند.

دبیر فدراسیون تیراندازی همچنین در خصوص لیگ اهداف پروازی گفت:  نزدیک به ۱۰ باشگاه صاحب نام  برای شرکت در لیگ تیراندازی اعلام آمادگی کردند.

وی ادامه داد: این تصور که ما در سال المپیکی به جای توجه به  تفنگ و تپانچه و آماده‌سازی المپین‌ها، هزینه اضافی می‌تراشیم از اساس نادرست است زیرا فدراسیون قرار نیست در این رشته هزینه خاصی کند،  بلکه شرایط را برای حامیان مالی  علاقمند به این رشته فراهم می‌کند.

ملک محمدی خاطرنشان کرد:  در سال المپیک هستیم اما نمی‌توانیم از تیراندازی با اهداف پروازی نیز غافل شویم زیرا تیراندازان زیادی در کشور به این رشته علاقمند هستند و برای تهیه تجهیزات بیش از ۴۰۰ میلیون تومان هزینه کرده‌اند.

این مسوول ورزشی  اضافه کرد: تعداد زیادی از تیراندازان در کشور تجهیزات و سلاح و فشنگ مورد نیاز را تهیه و در حال تمرین هستند و ما با تبلیغات و ایجاد انگیزه، این افراد را به جای تمایل به شکار، به سمت یک رشته المپیکی و پر افتخار آورده‌ایم، بنابراین باید شرایط را برای یک رقابت خوب فراهم کنیم.

وی گفت: از سوی دیگر با توجه به اینکه تمرینات و مسابقات رشته اهداف پروازی در فضای باز برگزار می‌شود و فاصله هر خط با وجود کرونا ۲ متر است، مشکلی برای ورزشکاران ایجاد نمی‌شود.

دبیر فدراسیون تیراندازی در بخش دیگری و در خصوص تمرینات تیم ملی نیز اظهار داشت: پیش از هر چیز سلامت ورزشکاران در اولویت است و به همین منظور در تمام مدت برگزاری جلسات تمرینی آنها به صورت روزانه سالن‌ها و خطوط تیراندازی ضد عفونی و گندزدایی می شوند.

[ad_2]

Source link