خودداری وزارت امنیت داخلی آمریکا در مورد ارائه گزارشات سرکوب معترضان در پورتلند 

[ad_1]

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رویترز به نقل از سه منبع در کنگره نوشت: وزارت امنیت داخلی آمریکا در مورد نحوه نظارت خود بر اعتراضات و نحوه اعزام نیروهای فدرال برای خاموش کردن اعتراضات به کنگره گزارش نمی‌دهد. 

با به خشونت کشیدن شدن اعتراضات صلح آمیز در پورتلند توسط نیروهای سرکوبگر ترامپ، تا کنون کمیته اطلاعات سنا تحت رهبری جمهوریخواهان و کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان تحت رهبری دموکرات خواستار ارائه گزارش وزارت امنیت داخلی آمریکا در مورد اقدامات انجام شده در مورد اعتراضات ضد نژادپرستی در پروتلند شده‌اند اما تا کنون هیچ پاسخی ارائه نشده است. 

“آدام شیف” رییس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان هفته گذشته از چاد وولف وزیر امنیت داخلی آمریکا خواست تا یک کپی از تمام اطلاعاتی شد که این وزارتخانه در مورد تجمعات اخیر در شهر پورتلند بدست آورده است شد، اما با گذشت چند روز از این درخواست تا کنون هیچ یک از مقامات وزارت امنیت داخلی آمریکا پاسخ نداده‌اند. 

دولت ترامپ در حالی با اعزام نیروهای فدرال اعتراضات اخیر در پورتلند را سرکوب کرده که تا کنون از نحوه و تعداد حقیقی اعزام نیروهای خود به کمیته‌های سنا هیچ گزارشی ارائه نکرده است. 

ترامپ در هفته‌های اخیر شماری از نیروهای فدرال را برای سرکوب معترضان در شهر پورتلند ایالت اورگون مستقر کرده است. 

منابع رسانه‌ای گزارش دارند که به رغم انتقادهای زیادی که از این اقدام ترامپ وجود دارد وی قصد دارد شمار این نیروها را افزایش دهد. 

شهرداران ۶ شهر از کنگره آمریکا خواستند تا با تصویب قوانین جدید مانع از اجرای این تصمیم شوند و استقرار نیروهای فدرال در شهرها را غیرقانونی اعلام کنند. 
 

[ad_2]

Source link