خط ۳ و ۴ قطار حومه‌ای تهران-ورامین- پیشوا به بهره‌برداری می‌رسد

[ad_1]

علی کاظمی منش روز پنجشنبه در جلسه بررسی وضعیت اجرای طرح قطار حومه‌ای تهران- پیشوا که با حضور معاون عمرانی استانداری تهران در محل فرمانداری ورامین برگزار شد اظهار کرد: بهره‌برداری از خطوط ۳ و ۴ قطار حومه‌ای جنوب شرق تهران از اهمیت ویژه‌ای برای مردم شهرستان‌های قرچک، ورامین و پیشوا برخوردار است و مسافران می‌‎توانند با استفاده از این قطار، به متروی جوانمرد قصاب تهران دسترسی پیدا کنند.
وی افزود: با اجرای ایستگاه بارانداز در شهرستان ورامین، مسافران قطار مشهد و شمال نیز می‌توانند به جای ایستگاه راه‎‌آهن تهران، به ایستگاه جوانمرد منتقل شوند و از آن جا به شبکه ریلی متروی تهران دسترسی پیدا کنند.
وی با اشاره به این که برای اجرای این پروژه ۲۳۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده افزود: با رفع دو مشکل اجرای خط چهارم در شهرستان ورامین، دهه فجر امسال شاهد بهره برداری کامل از این قطار حومه‌ای خواهیم بود.
کاظمی منش تصریح کرد: در حوزه شهرستان ورامین و به منظور اجرای ایستگاه، نیاز است تا بخشی از دیوار حائل جابجا شود که با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین و مساعدت فرمانداری شهرستان این مشکل نیز برطرف و عملیات اجرای آن با در نظر گرفتن نقطه نظرات مدیریت شهری و با تعامل مناسب به شورای شهر ورامین آغاز می‌شود.
وی گفت: اجرای زیرگذر عابر پیاده در تقاطع موسوم به طالقانی ورامین دیگر مشکل اجرای خط چهارم است که به ساکنین این منطقه و مسوولان شهرستان ورامین قول می‌دهیم که ظرف ۲۴ ساعت، این عملیات نیز اجرا و خط چهارم در این نقطه نصب شود.
مدیرکل راه‌آهن استان تهران تأکید کرد: این دو خط مختص شهرستان‌های ورامین، پیشوا و قرچک است و مسافران با استفاده از قطارهای این مسیر، به متروی تهران منتقل می‌شوند.
اجرای طرح قطار حومه‌ای تهران- ورامین از مصوبات دولت نهم در سفر به شهرستان ورامین است که با اجرای آن جمعیت یک میلیون نفری شهرستان‌های جنوب‌شرق تهران شامل ورامین، قرچک و پیشوا با حمل و نقل ریلی به پایتخت منتقل می‌شوند.

[ad_2]

Source link