خبرهای کوتاه انتظامی روز دوشنبه استان سمنان

[ad_1]

سمنان، با بیش از ۷۰۲ هزار نفر جمعیت و وسعت بیش از ۹۷ هزار کیلومتر مربع، هفتمین استان پهناور کشور محسوب می‌شود که با وجود پراکندگی جمعیت و موقعیت جغرافیایی این استان و همجواری با کویر و هشت استان کشور جزو استان‌های امن کشور محسوب می‌شود.

دستگیری متهم منتشرکننده اکاذیب علیه یکی از اداره‌های استان سمنان

رییس پلیس فتا استان سمنان گفت: متهمی که اقدام به انتشار اکاذیب و تشویش اذهان عمومی بر علیه یکی از اداره های دولتی در شبکه اجتماعی تلگرام کرده بود، با هوشیاری کارآگاهان پلیس فتا شناسایی شد.
سرهنگ حسین صادقی اظهار داشت: درپی شکایت یکی از اداره های دولتی شهرستان سمنان مبنی بر اینکه شخص یا اشخاصی از طریق شبکه اجتماعی تلگرام اقدام به نشر اکاذیب و افتراء علیه آن سازمان کرده اند، به نحوی که باعث خدشه‌دار شدن وجهه و شان سازمانی و کارکنان آن مجموعه شده است، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستورکار افسران پلیس فتا قرار گرفت.
وی ادامه داد: با توجه به ارائه مستندات توسط نماینده حقوقی اداره دولتی، بررسی صفحه تلگرام متهم و اقدامات تخصصی و پلیسی صورت گرفته به وسیله کارشناسان این پلیس، مشخص شد متهم با استفاده از بستر شبکه‌اجتماعی تلگرام اقدام به انتشار مطالبی خلاف واقع علیه اداره دولتی به همراه متنی توهین‌آمیز در شبکه‌اجتماعی تلگرام کرده است.
وی بیان کرد: کارشناسان سایبری با بررسی دقیق و سریع پرونده و انجام اقدامات فنی و خاص پلیسی مستندات لازم را جمع‌آوری کردند و در نهایت متهم مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مراجع قضایی دستگیر شد.
صادقی تصریح کرد: متهم در بازجویی‌های انجام شده در ابتدا منکر ارتکاب جرم انتسابی شد ولی در مواجهه با مدارک، مستندات و ادله دیجیتال جمع‌آوری شده، به انتشار مطالب کذب علیه سازمان مورد نظر اعتراف کرد.
رییس پلیس فتا استان سمنان گفت: متهم پس از تکمیل پرونده به مقام های ذی صلاح قانونی ارجاع داده شد.

انتقام‌گیری در اینستاگرام با انتشار تصویر خصوصی
رییس پلیس فتا استان سمنان گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر ساخت حساب کاربری جعلی به نام وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام و سوء استفاده از تصاویر آن، در این زمینه پرونده اولیه با هماهنگی مقام قضایی تشکیل و با ثبت اظهارات شاکی موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
صادقی ابراز داشت: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکی و با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط تیم کارشناسان این پلیس مشخص شد متهم با استفاده از بستر شبکه اجتماعی اینستاگرام با ایجاد پروفایلی جعلی اقدام به انتشار تصاویرخصوصی شاکی کرده که سبب هتک حیثیت شاکیه شد.
وی بیان کرد: با توجه به حساسیت موضوع، کارشناسان پلیس فتا با بررسی ادله ارائه شده توسط شاکیه و مستندات جمع‌آوری شده، متهم را شناسایی و در نهایت با هماهنگی مقام قضائی این مجرم سایبری به مقامات ذی‌صلاح قانونی تحویل داده شد .
وی خاطرنشان کرد: متهم پس از دستگیری در ابتدا منکر هرگونه بزه ارتکابی شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و روبه‌رو شدن با ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری شده لب به سخن گشود و به بزه ارتکابی اعتراف و اعلام کرد با ایجاد صفحه جعلی در شبکه‌اجتماعی اینستاگرام عکس‌های خصوصی شاکیه را به همراه مطالبی غیر واقعی منتشر کرده است.
رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: مجرم انگیزه خود را، انتقام‌جویی از برادر شاکی عنوان کرده است.

پلیس فتا به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران اینترنتی می‌توانند با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir آگاهی و دانش خود را جهت استفاده صحیح از فضای مجازی و فرصت‌های آن، ارتقاء دهند.

[ad_2]

Source link