حل معضل محل دفن زباله از اولویت‌های مهم شهرداری ارومیه است

[ad_1]

هادی بصاری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: با دستور شهردار ارومیه یک حرکت جهادی در سایت نازلو در حال انجام است و ماشین‌آلات سنگین شهرداری ارومیه جهت ساماندهی سایت نازلو و به ثمر رساندن پروژه‌های این مجموعه بسیج شده است.

وی اضافه کرد: ۲۶۰ دستگاه خودرو و ۳۶۰ نفر نیروی انسانی به صورت شبانه‌روزی در سایت نازلو فعال است تا مشکلات موجود در این منطقه برطرف و رضایتمندی شهروندان جلب شود.

معاون سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه بیان کرد: توسط مشاوران ویژه، مطالعاتی در پنج نقطه مختلف نیز جهت انتقال سایت نازلو آغاز شده و مجموعه سازمان با برنامه‌ریزی‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت درصدد حل مشکلات محل دفن است.

بصاری گفت: سیستم جمع‌آوری و احداث لاگون،‌ آب‌بند شیرآبه، ایجاد استخر بازچرخش، پروفیله‌کردن و تنظیم شیب سینه کار فوقانی و سیستم جمع‌آوری آب‌های سطحی نیز از جمله پروژه‌های در دست اقدام از سوی سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه است.

وی با اشاره به اینکه توجه به مقوله تفکیک از مبدا ضروری است، اظهار کرد: سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه با مشارکت یکی از شرکت‌های فناور بومی ارومیه اقدام به طراحی اپلیکشن هوشمند تفکیک از مبدا کرده که به زودی در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

وی از مردم خواست تا زباله‌های خشک و تر خود را در مبدا جداسازی کرده و همچنین به صورت جد زباله‌های تر خود را آبگیری کنند تا  مشکلاتی مانند بوی نامطبوع مخازن و سرریز شدن شیرابه‌ها کاهش یابد.

به گزارش ایرنا، طی روزهای اخیر برخی نارضایتی‌هایی از محل دفن پسماند در منطقه نازلو ایجاد شده است.

این سایت، در شمال غربی شهر ارومیه واقع شده است.

[ad_2]

Source link