حفظ آمادگی ملی پوشان کشتی از اولویت‌های فدراسیون است

[ad_1]

سیدجلال عسگری روز چهارشنبه در حاشیه مجمع انتخاباتی هیات کشتی استان اردبیل در مصاحبه با خبرنگار ایرنا، افزود: با شیوع ویروس کرونا با اینکه فعالیت تمامی باشگاه‌های ورزشی تعطیل شده اما کشتی‌گیران حرفه‌ای به ویژه ملی‌پوشان برای حفظ آمادگی با رعایت پروتکل های بهداشتی و به صورت انفرادی و خصوصی زیر نظر مربیان تمرین می‌کنند و فدراسیون هم نظارت کافی دارد.

وی با بیان اینکه برگزاری هرگونه مسابقه کشتی تا اطلاع ثانوی در دنیا ممنوع است، اظهار داشت: اتحادیه جهانی کشتی تا یک ماه آینده در خصوص برگزاری یا عدم برگزاری مسابقات کشتی بزرگسالان اعلام نظر خواهد کرد و در صورت صدور مجوز مسابقات در ایران هم برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه کاهش آمار کشتی‌گیران در کشور نگران کننده است، بیان کرد: بنا به دلایلی از جمله تعدد رشته های ورزشی تعداد کشتی گیران در ایران نسبت به سالهای قبل بشدت کاهش یافته و فدارسیون در تلاش است تا با برنامه ریزی های مناسب آمار کشتی گیران در کشور افزایش یابد.

او با اشاره به جایگاه کشتی ایران در جهان اضافه کرد: تیم ملی کشتی آزاد کشورمان پارسال در مسابقات جهانی رتبه سوم و تیم ملی کشتی فرنگی مقام چهارم را کسب کردند.

وی ادامه داد: کشتی‌گیران آزاد و فرنگی‌کار کشورمان تاکنون در مجموع موفق شدند ۶ سهمیه حضور در المپیک توکیو را کسب کنند و امیدواریم با کسب ۶ سهمیه دیگر با اقتدار در رقابت‌های المپیک شرکت کنیم.

عسگری با بیان اینکه فدارسیون از بانوان کشتی‌گیر حمایت می‌کند، گفت: بانوان کشورمان پارسال در مسابقات جهانی آلیش قهرمان شدند که این افتخار بزرگی برای جامعه کشتی و ورزش ایران بود.

دبیر فدراسیون کشتی از تلاش برای راه اندازی صندوق حمایت از ورزشکاران و پیشکسوتان خبر داد و افزود: هیات کشتی استانها هم می‌توانند صندوق حمایت از ورزشکاران و پیشکسوتان راه اندازی کنند.

وی با اشاره به کمبود منابع مالی در فدراسیون کشتی بیان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور اکثر فدراسیون‌های ورزشی با کمبود منابع روبرو هستند ولی وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک نهایت تلاش خود را می‌کنند تا این مشکل رفع و ورزش کشور به خاطر کمبود منابع آسیب نبیند.

وی خواستار حمایت بخش خصوصی از تمامی رشته‌های ورزشی به ویژه کشتی شد و افزود: فدراسیون از میزبانی اردبیل برای برگزاری مسابقات مهم و بین‌المللی کشتی در تمامی سطوح حمایت       می‌کند.

او از حمایت فدارسیون کشتی برای برگزاری کلاس‌های آموزشی برای مربیان و داوران استان اردبیل خبر داد و اضافه کرد: آموزش مربیان و داوران یکی از اولویت‌های فدارسیون بوده و                    برنامه‌ریزی‌های خوبی در این رابطه انجام شده است.

وی ادامه داد: کشتی اردبیل در سال‌های اخیر افت کرده و امیدواریم با انتخاب رییس هیات و با همدلی و اتحاد کشتی استان به جایگاه حقیقی خود در کشور برسد.

در این مجمع انتخاباتی علیرضا اقبال با کسب ۱۴ رای از مجموع ۱۷ رای ماخوذه به مدت چهار سال به عنوان رییس جدید هیات کشتی استان اردبیل انتخاب شد.

همچنین در حاشیه این مجمع انتخاباتی با اهدای لوح سپاسی از سوی رییس فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران از زحمات احمد حبیبی سرپرست هیات کشتی استان اردبیل قدردانی شد.

[ad_2]

Source link