حجم تردد خودروها در محورهای اصفهان ۳۸ درصد کاهش یافت

[ad_1]

مرضیه فراست روز جمعه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: از بامداد امروز تا ساعت ۱۸، تردد حدود ۳۶ هزار و ۳۶۵ دستگاه خودرو در سامانه مدیریت راه‌های استان ثبت شد که نسبت به دیروز حدود ۳۸ درصد کاهش نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه در زمان حاضر تردد در همه محورهای استان بدون مشکل انجام می‌شود، تصریح کرد: در محدوده عوارضی آزادراه کاشان همه ورودهای عوارض باز است اما در حدود ۲۰۰ متری، تردد به‌کُندی صورت می‌گیرد.

فراست با اشاره به اینکه این ترافیک در هر ۲ جهت عوارضی آزادراه کاشان – اصفهان وجود دارد، اضافه کرد: حجم ترددها در راه های استان، دیروز پنجشنبه نسبت به مدت مشابه هفته گذشته ۳ درصد افزایش داشت.

جانشین رییس پلیس راه استان اصفهان نیز به ایرنا گفت: امروز در برخی از محورهای غربی استان بارش‌های پراکنده وجود داشت اما حادثه ترافیکی خاصی گزارش نشد و همه راه‌های استان باز است.

سرهنگ اصغر زارع افزود: نیروهای پلیس راه در کنار سایر نیروها با استقرار در محورها و ایستگاه‌های اصلی آماده اجرای محدودیت‌های جدید آذرماه برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا هستند.

بر اساس طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌های متناسب با وضعیت و روند ویروس کرونا که از اول آذر امسال به مدت ۲ هفته اجرا می‌شود، محدودیت‌های خاصی در شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی اعمال خواهد شد.

اعمال این محدودیت‌ها از ساعت یک بامداد شنبه اول آذر آغاز و کنترل ورودی و خروجی کلانشهر اصفهان نیز در ۱۰ محور اصلی انجام خواهد شد.

به گفته سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان، از اول آذر ورود خودروی شخصی با پلاک بومی از شهرهای قرمز به دیگر شهرها و ورود خودروی شخصی با پلاک غیربومی به شهرهای قرمز، ممنوع بوده و رقم اعمال جریمه برای سرپیچی از آن مبلغ یک میلیون تومان است.

حجت‌الله غلامی اضافه کرد: همچنین در شهرهای قرمز، تردد خودروهای شخصی از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد ممنوع و جریمه آن ۲۰۰ هزار تومان است. 

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان اظهار داشت: ورود خودروهای شخصی با پلاک بومی از شهرهای نارنجی به دیگر شهرها و ورود خودروهای شخصی پلاک غیربومی به شهرهای نارنجی نیز ممنوع و جریمه آن ۵۰۰ هزار تومان است.

بر اساس آخرین رنگ‌بندی استان اصفهان، شهرستان‌های بُرخوار، بویین میاندشت، چادگان، خوانسار، خور و بیابانک، دهاقان، سمیرم، شاهین شهر و میمه، فریدونشهر و نجف‌آباد در وضعیت نارنجی و سایر شهرستان‌ها در وضعیت قرمز قرار دارند.

در زمان حاضر حدود ۲ هزار و ۵۰ بیمار دارای علائم ابتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان اصفهان بستری هستند.

بر اساس آخرین گزارش وزارت بهداشت، تاکنون بیش از ۸۲۸ هزار نفر در کشور بطور قطعی به کرونا مبتلا شده که از میان آنها بیش از ۴۳ هزار نفر جان باخته‌اند.

[ad_2]

Source link