جشن عید غدیر با رعایت تمهیدات بهداشتی در پاکستان برگزار شد

[ad_1]

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، امروز در پاکستان ۱۸ ذی الحجه و مصادف با خجسته سالروز عید سعید غدیر خم است و شیعیان این کشور با توجه به لغو محدودیت‌های کرونایی و کاهش شیوع این ویروس جشن‌های این عید فرخنده به عنوان یوم الله الاکبر را در حسینیه‌ها و مراکز اسلامی در شهرهای مختلف پاکستان برگزار کردند.

مراکز اسلامی متعلق به شیعیان طی شب گذشته و امروز در شهرهای اسلام‌آباد، راولپندی، لاهور، کراچی، کویته، حیدرآباد، اسکردو و فیصل‌آباد شاهد حضور پیروان ولایت و امامت بود که در جشن اعلام امامت حیدر کرار (ع) به مولودی خوانی و ذکر دعا و قصیده سرایی پرداختند.

به همین مناسبت همایش وحدت اسلامی توسط جامعه نعیمیه در اسلام‌آباد و با حضور “پیر نور الحق قادری” وزیر امور مذهبی پاکستان برگزار شد.

رهبران مذهبی پاکستان به ویژه علمای ارشد شیعه و اهل تسنن طی سخنانی در این مراسم بر تقویت انسجام اسلامی برای مقابله با دشمنان مشترک و بهره‌گیری از منویات و شیوه زندگی اهل بیت علیهم السلام تاکید کرد.

حوزه‌های علمیه شیعیان در شهرهای لاهور، پیشاور و کراچی نیز میزبان جشن عید سعید غدیر خم با حضور پرشور دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت بود.

در این مراسم‌ سخنرانان در خصوص اهمیت عید غدیر به عنوان یکی از اعیاد بزرگ مسلمانان سخنانی ایراد کردند.

تعدادی از مراکز مذهبی در پاکستان نیز آیین‌های مجازی به مناسبت عید سعید غدیر خم را با شرکت علما و مداحان معروف برگزار کردند.

[ad_2]

Source link