جریمه کمبود پارکینگ واحدهای مسکونی براساس تورم محاسبه شود

[ad_1]

امام‌قلی بلالی روز چهارشنبه در نشست علنی شورای اسلامی شهرکرد تاکید کرد: شهرداری موظف است تا درآمدهای ناشی از دریافت جریمه‌های کمبود پارکینگ در واحدهای مسکونی را فقط برای احداث پارکینگ‌های عمومی هزینه کند.

وی افزود: در این صورت می‌توان بخشی از مشکل کمبود پارکینگ و کاهش ترافیک در شهرکرد را مدیریت و جبران کرد.

بلالی تصریح کرد: در صورت مدیریت نشدن و نیندیشیدن تدبیر برای املاک شهرداری شهرکرد به‌ویژه در خیابان‌های تازه‌تاسیس مرکز چهارمحال و بختیاری، شهرداری با مشکل مواجه خواهد شد.

وی یادآور شد: در همین راستا ضرورت دارد تا کمیسیون حقوق و املاک شورای اسلامی شهرکرد در کنار واحد حقوقی شهرداری نسبت به تعیین تکلیف و مدیریت تمامی املاک به‌خصوص در خیابان‌های تازه‌تاسیس مرکز استان اقدام کند.

رییس شورای اسلامی شهرکرد نیز گفت: شهرداری هر چه سریع‌تر برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت خود را اجرایی و عملیاتی کند.

فرهاد رئیسی تاکید کرد: با توجه به سال آخر فعالیت دوره پنجم شوراهای اسلامی ضرورت دارد تا هر کدام از اعضای شورای اسلامی شهرکرد حداقل ۵ مشکل از وضعیت شهر را شناسایی و برای بررسی، اولویت‌بندی و ارایه راهکارهای اجرایی در راستای رفع آن تا پایان این دوره اقدام کنند.

رئیسی اظهار داشت: در سال‌جاری یک‌هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای طرح‌های عمرانی شهرداری شهرکرد اختصاص یافته است.

شهردار شهرکرد نیز گفت: برنامه ۵ ساله توسعه این شهرداری در حال تهیه و تدوین است و بودجه سال آینده براسای این برنامه تنظیم می‌شود.

بهادر عبدالغنی تاکید کرد: امور مرتبط با ممیزی‌ها، کمیسیون ماده ۱۰۰، ارتقای کمی و کیفی درآمدها در شهرداری شهرکرد پس از برنامه‌ریزی در شهرداری و طرح و تصویب در شورای اسلامی، اجرا خواهد شد.

به گزارش ایرنا، شهرکرد به‌عنوان مرکز استان چهارمحال و بختیاری ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

[ad_2]

Source link