جدال ۱۰۵‌ روزه جوان اردبیلی با کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان

[ad_1]

دکتر شهناز فولادی فوق تخصص مراقبت‌های ویژه و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: این جوان ٢۴ ساله  ١٠۵ روز قبل با سابقه بیماری تومور نخاعی و بدنبال علایم تنگی نفس، سرفه و درگیری دوطرفه ریه به بیمارستان مراجعه و با تشخیص قطعی کرونا بستری شد.

وی افزود: این بیمار در این مدت به علت تشدید علائم به دستگاه تهویه مصنوعی وصل شده بود و با مراقبت‌های ویژه  بلاخره روز گذشته به صورت هوشیار و بهبود یافته از بیماری کرونا  بیمارستان را ترک کرد.

دکتر فولادی بیان کرد: قبل از ترخیص،آموزش‌های لازم در مورد مراقبت از بیمار و خدمات حمایتی و مراقبت در منزل به خانواده این جوان ارائه شد.

به گفته سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی استان اردبیل، هم اکنون  وضعیت مناطق مختلف این استان از نظر بیماری کرونا سفید و زرد بوده اما رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی برای تداوم این وضعیت از سوی شهروندان ضروری است.

دکتر شهرام حبیب‌زاده  روز چهارشنبه ضمن اشاره به اینکه هیچ‌یک از ۱۱ شهرستان استان در وضعیت قرمز نیستند، افزود: هم‌اکنون  وضعیت شهرستان‌های اردبیل، سرعین، مشگین‌شهر و پارس‌آباد از نظر بیماری کرونا زرد بوده و دیگر شهرستان‌های استان نیز در وضعیت سفید قرار دارند.

وی با بیان اینکه روند سیر نزولی مبتلایان به این بیماری در استان که از سه هفته پیش آغاز شده همچنان ادامه دارد، اظهارکرد: تعداد بیماران بستری و نیز جان‌باختگان کرونا در بیمارستان‌های استان کاهش یافته است.

[ad_2]

Source link