توزیع بیش از ۲۵هزار عدد ماسک رایگان در همدان

[ad_1]

علی سنجربگی روز شنبه با بیان اینکه طرح آمران سلامت پایان یافت به بیان نتایج این طرح پرداخت و افزود: با آغاز اجرای این طرح از پنجم آبان سالجاری یک هزار و ۸۸۴ نفر روز از اعضا در پایگاه های ثابت و سیار استان در راستای هوشیار سازی مردم به منظور استفاده از ماسک و ترغیب آنها به حفظ فاصله گذاری اجتماعی به مدت ۱۰ روز فعالیت داشتند.

وی اضافه کرد: در این طرح اعضای جوان و داوطلب در قالب ۶۲۸ تیم با حضور در میادین اصلی شهر و مراکز پرتردد از جمله ترمینال، پاساژها، بازارهای هفتگی و کسبه های محلی و خانه های هلال تاسیس شده در روستاهای اطراف شهرستان ها، آنها را به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی ترغیب کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان بیان کرد: در حاشیه برگزاری این طرح ۹۶ میلیون و ۷۲۰ هزار ریال در قالب کمک‌های مردمی برای خرید ماسک و لوازم بهداشتی جمع آوری و برای خرید اقلام بهداشتی و توزیع آن بین مردم هزینه شد.

سنجربگی با بیان اینکه افراد زیادی از مزایای مادی و معنوی این طرح بهره مند شدند افزود: چنانچه اجرای طرح موجب توجه مردم به شیوه‌نامه‌های بهداشتی شده باشد بسیار ارزشمند است چراکه سلامتی انسانها قابل ارزش‌گذاری نیست.

به دنبال تاکید رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر استفاده از توان نیروهای جوان برای کنترل ویروس کرونا ایستگاه ثابت و سیار آمران سلامت همزمان با کشور در استان همدان نیز فعال شد.

در این راستا تیم ها شامل سه تن از اعضای جوانان داوطلب هلال احمر به صورت پیاده یا با استفاده از دوچرخه اقدام به گشت زنی و امر به معروف شهروندان کردند.

به گفته سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۶۷۳ هزار و ۲۵۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد جان باختگان کرونا به ۳۷ هزار و ۸۳۲ نفر رسیده است.

[ad_2]

Source link