توزیع برنج و شکر در بیجار بخاطر عدم رعایت بهداشت متوقف شد

[ad_1]

قاسم بقایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس برنامه ستاد تنظیم بازار، ۱۲ تُن برنج و چهار تُن شکر جهت توزیع در شهرستان تهیه شد که ازدحام جمعیت و عدم رعایت فاصله اجتماعی در شرایط شیوع بیماری کرونا مانع عرضه آن شد تا در صورت رعایت شرایط بهداشتی و حفظ سلامت عمومی توزیع شود.

وی افزود: برغم تدابیری که در خصوص نوبت دهی، ایجاد فاصله اجتماعی و اعلام شماره جهت مراجعه مردم به فروشگاه ها اتخاذ شد هیچ کدام از این تدابیر در مقابل فشار و ازدحام جمعیت کار ساز نبود و به ناچار با همکاری ماموران انتظامی، عرضه برنج و شکر متوقف و جمعیت حاضر متفرق شدند.

مدیر اداره تعاونی روستایی شهرستان تاکید کرد: در این طرح ۱۰ کیلوگرم برنج خارجی به ارزش ۸۰۰ هزار ریال که در بازار آزاد بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار ریال فروخته می‌شود و سه بسته شکر به ازای کیلویی ۵۹ هزار ریال به سرپرستان خانوار عرضه می‌شود.

او با اشاره به اینکه تنها مرکز توزیع محل تعاونی روستایی شهری و روستایی است، گفت: تا زمانی که مردم به حفظ سلامتی عمومی توجه نکنند و فاصله اجتماعی را که یکی از مهمترین مسایل در رعایت پروتکل‌های وزارت بهداشت و درمان در خصوص بیماری کرونا است همکاری نکنند، این اقلام توزیع نخواهد شد.

بقایی یادآور شد: یکی از راهکارهای پیشگیری از ازدحام جمعیت، افزایش تعداد اماکن توزیع است که به علت محدودیت نیروی انسانی در نظارت و سودجویی برخی افراد، در حال حاضر این امکان وجود ندارد و فقط در فروشگاه تعاون این اقلام توزیع می‌شود.

براساس مشاهدات خبرنگار ایرنا از محل عرضه برنج و شکر در بیجار بیش از ۶۰ درصد مردم مراجعه کننده از ماسک و دیگر ملزومات بهداشت فردی استفاده نکرده بودند.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

[ad_2]

Source link