توجه شایسته‌ای به آموزش محیط‌زیست در کشور نشده است 

[ad_1]

به گزارش ایرنا، اصغر دانشیان روز سه شنبه در مراسم تودیع و معارفه معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست، افزود: در کشورهای پیشرفته پولی را که برای آموزش تخصیص می دهند، هزینه نمی‌دانند بلکه سرمایه‌گذاری می‌دانند اما در کشور ما این سرمایه‌گذاری صورت نگرفته و آن طور که باید به مساله آموزش و تحقیق بها داده نشده است.

وی اظهار داشت: از همه ظرفیت های سازمان محیط زیست برای کمک به امر آموزش و مشارکت های مردمی استفاده می شود تا جایی که آموزش وارد آشپزخانه های مردم شود چون در این صورت است که شاهد رفتار درست با محیط زیست خواهیم بود مثلا در این صورت تفکیک زباله از مبدا صورت می گیرد وگرنه همچنان تخریب محیط زیست را خواهیم داشت.  

دانشیان ادامه داد: اسکندر امیدی نیا (معاون پیشین آموزش و مشارکت های اجتماعی سازمان محیط زیست ) سوابق علمی زیادی دارد و به رغم تلاش های ما در دولت، بازنشستگی وی به تعویق نیفتاد و اکنون ژیلا مهدی آقایی جانشین وی شده که امیدوارم از این مسوولیت سربلند بیرون آید.

در ادامه این نشست اسکندر امیدی نیا معاون پیشین آموزش و مشارکت های اجتماعی سازمان محیط زیست گفت: حفظ محیط زیست در صف و ستاد کار پیچیده و سختی است و حفظ آن به تنهایی وظیفه سازمان محیط زیست نیست اگر مردم در مواردی مانند حفظ منابع آب، انرژی، کشاورزی و تنوع زیستی همکاری کنند محیط زیست خوبی نخواهیم داشت.

همچنین ژیلا مهدی آقایی معاون آموزش و مشارکت های اجتماعی سازمان محیط  زیست به نقش پررنگ آموزش در حفظ محیط زیست اشاره کرد و گفت: اعتماد رییس سازمان محیط زیست به بنده و بدنه سازمان مسوولیتم را برای انجام هر چه بهتر وظایفم سنگین تر می کند.

وی افزود: معتقدیم که با آموزش همگانی و عمومی می توان بستر مناسبی برای حفظ محیط زیست و مسوولیت اجتماعی در این حوزه ایجاد کرد و برای تحقق این امر از تمام همکاران کمک خواهم گرفت.

[ad_2]

Source link