تمرکز آمریکا برروی حوادث اجتماعی ایران است

[ad_1]

مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی روز دوشنبه در گردهمایی مدیران مدارس مشهد با اشاره به جنگ اقتصادی ایران و آمریکا افزود: جنگ اقتصادی اثر بیشتر و درگیری گسترده ای دارد و از پوشک بچه در گهواره و داروی پیرمرد را درگیر می‌کند.
وی ادامه داد: آمریکایی‌ها هرچه داشتند و نداشتند به میدان آوردند و مجموعه آن این شد که توافقات بین المللی را زیر پا بگذارند و تحریم‌هایی را خارج از ضوابط به ما تحمیل کنند و ما در تحریم سخت قرار گرفتیم و منتظر از پا درآمدن ایران بودند.
مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی با بیان اینکه رییس جمهوری آمریکا در تلاش برای بردن ایران پای میز مذاکرات جدید بود گفت: ترامپ آخرین نفس‌هایش را در کاخ سفید می‌کشد اما ما پای مذاکره جدید نرفتیم. ما تحریم شدیم اما از مادر و کشور و اعتبارات خود دفاع کردیم بنا بر این ما چیزی از دست ندادیم. 
وی به تلاش شکست خورده اوباما برای از پای درآوردن بشار اسد اشاره کرد و با یادآوری مقوله “رفتار محکم” به عنوان یکی از ترفندهای آمریکایی‌ها افزود: تحلیل آنها این است که اگر محکم رفتار کنند، رییس جمهوری بعدی، ایران را سر میز مذاکره می‌آورد. عده ای می‌گویند اگر ترامپ رای نیاورد در ۱۰ یا ۱۵ روز آخر ضربه سختی به ایران می‌زند و ایران باید جواب رییس جمهوری بعدی را بدهد. 
مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی در تحلیل اقدامات غیرنظامی آمریکا علیه ایران، ادامه داد: آمریکایی‌ها ظرفیت پاسخ ایران بعد از اقدام اولیه خود را ندارند، آنها توان خود را روی حوادث اجتماعی ایران مانند گرانی بنزین گذاشته اند و روی این مسائل شرط بندی می‌کنند و به رغم این که همه ظرفیت خود را به میدان آورده اند، دستان قوی ارگان‌های کشور و مردم فهیم ایران اجازه ایجاد مشکلی را نداده است.
وی تمرکز بر افغانستان و ناامن کردن تکیه گاه امنیتی ایران را اولین اقدام از مجموعه اقدامات امنیتی علیه ایران دانست و با اشاره به این که آمریکایی ها در طول سال‌های گذشته حتی یک محموله نتوانستند وارد کشور کنند گفت: معتقد بودیم باید بین مرزهای ما دیوار کشیده شود، طی سال‌های اخیر این دیوار فرضی ایجاد شده و تا ۷۰ کیلومتری اگر دشمن کوچکترین حرکتی انجام دهد ما متوجه می‌شویم و اجازه ناامنی به دشمن را نمی‌دهیم.
مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی با اشاره به اهمیت امارات برای تبادلات ایران افزود: آنها می‌خواهند در این زمینه مشکل ایجاد کنند و قصد دارند در حوزه جنوبی کشور ناامنی سیاسی ایجاد کنند.
وی همچنین با اشاره به جنگ ارمنستان ادامه داد: می‌خواهند آذربایجان را همسایه ما کنند اما ما مدیریت می‌کنیم.
این مقام امنیتی در خصوص مسائل داخلی کشور نیز ادامه داد: وقتی کشوری جنگ اقتصادی دارد، سوء مدیریت و فساد اقتصادی هم زیاد است.
وی از ترفندهای مختلف دشمن برای ایجاد ناامنی در کشور خبر داد و گفت: قصد دارند حادثه‌ای مشابه سال ۸۸ رقم زده به هر بهانه‌ای اعصاب مردم را بهم بزنند.
مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی افزود: لبنانی‌ها یک جاسوس را گرفتند که قصد ایجاد نفاق میان ایران و عراق را داشت، دشمن امسال هم کاری می‌کند که مردم را کف خیابان بیاورد تا دو حادثه را دامن بزند. دشمن قصد خشن کردن معادلات داخلی ایران را دارد آنها می‌گویند با توزیع اسلحه قاچاق بین مردم، باید معادلات کف خیابان در شهرهای بزرگ را خشن کنیم.

وی با اشاره به وجود فساد اخلاقی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در جامعه ادامه داد: کم مسئله ترین قشری که در سراسر کشور با آنها مواجه هستیم جامعه معلمین هستند ما خوشحالیم که بخش و قشر فرهنگیان ما فقط معلم نیستند بلکه قبل از آن مربی خود هستند که اگر این نبود باید شاهد مشکلات بسیاری می‌بودیم.

در این دیدار قاسمعلی خدابنده، مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز به معایب و مزایای آموزش مجازی در دوران کرونا پرداخت و از حل مشکلات آموزشی در این استان خبر داد.

[ad_2]

Source link