تفاوت بین دامنه com و هاست چیست؟

نکته جالب در مورد یک دامنه این است که شما ثبت دومین com باید آن را خریداری کنید. در غیر این صورت ، سایت اصلی پس از گذشت چند سال ، نام دامنه شما به سایت دیگری منتقل می شود. بنابراین به یاد داشته باشید که باید دوره خرید را تمدید کنید.

حتماً نام دامنه خود را با دقت انتخاب کرده و از اسمی استفاده کنید که کاربران بتوانند به راحتی از آن استفاده کرده و به خاطر بسپارند. ثبت دومین com این نام در بین کاربران به عنوان برند شما شناخته شده است ، بنابراین در انتخاب آن بسیار مراقب باشید. برای اطلاعات بیشتر ، حتما مقاله ما در مورد انتخاب دامنه مناسب را بخوانید.

اگر نام دامنه آدرس وب سایت شما باشد ، میزبان وب (ها) خانه ای است که وب سایت شما در آن زندگی می کند. این کامپیوتر واقعی است ، جایی که پرونده های وب سایت شما ذخیره می شود. ثبت دومین com این سرورها توسط شرکت های میزبان به عنوان سرویس ارائه می شوند. برای ایجاد یک وب سایت به هردو (نام دامنه و هاستینگ) نیاز دارید. آنها دو سرویس جداگانه هستند و شما می توانید آنها را از شرکت های مختلف خریداری کنید.

اگر از دو شرکت جداگانه خریداری کردید ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که تنظیمات نام دامنه خود را ویرایش کنید ثبت دومین com و اطلاعات نیمه سرور (NS) ارائه شده توسط شرکت میزبان خود را در پنل کاربری دامنه خود تحت مدیریت دامنه> تنظیمات DNS وارد کنید.

چگونه یک دامنه ثبت کنیم؟
شما می توانید دامنه مورد نظر خود را توسط شرکت های مختلف انتخاب کنید. حتما توجه داشته باشید که پس ثبت دومین com از خرید دامنه ، باید میزبانی نیز خریداری کنید. می توانید دامنه و میزبانی خود را از برخی شرکت ها جمع کنید. همین حالا یک جستجوی Google برای ثبت دامنه انجام دهید و دومین مورد علاقه خود را ثبت کنید.

قبل از خرید دامنه ، باید در نظر بگیرید که دامنه مورد نظر قبلاً توسط سایت دیگری خریداری نشده است. می توانید از سایت https://www.whois.com/ استفاده کنید تا مشخص شود آیا دامنه در سایتهای ثبت دومین com خارجی استفاده می شود یا خیر. همچنین ، سایت http://whois.nic.ir/ می تواند عدم تکثیر دامنه ها در سایت های ایرانی را برای شما تعیین کند.

واقعاً! حتما آموزش ویدئویی در مورد ثبت دامنه و خرید هاست را تماشا کنید.

امیدواریم که این مقاله به افزایش ثبت دومین com آگاهی شما در این زمینه کمک کرده و بتوانید به راحتی با این اطلاعات دامنه خود را ایجاد کنید. موفق و پیروز باشید. 🙂