تغییر دمایی برای آذربایجان‌غربی تا پایان هفته پیش‌بینی نمی‌شود

[ad_1]

مهدی کریمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بررسی نقشه های پیش بینی و پیش یابی بیانگر ورود امواج ضعیفی به استان از روز دوشنبه است که موجب بارش‌های ضعیف و پراکنده در مرکز استان خواهد شد و این روند عصر سه‌شنبه نیز ادامه دارد.

وی با بیان اینکه از روز پنجشنبه افزایش سه تا پنج درجه‌ای دما در استان آغاز و این روند هم اکنون متوقف شده، اضافه کرد: تغییرات دمایی برای استان تا پایان هفته پیش بینی نمی‌شود و وزش باد ملایم برای جنوب و مرکز استان در عصر فردا، یکشنبه پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: ارومیه در ۲۴ ساعت گذشته دمایی بین ۱۵ و ۳۰درجه سانتی‌گراد داشت و شهرستان بوکان و اشنویه با دمای به ترتیب ۳۳ و ۱۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین و خنک‌ترین شهرهای استان بودند.

کارشناس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: هیچ موردی از بارش باران یا وزش باد در ۲۴ ساعت گذشته در استان گزارش و ثبت نشده است.

اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی دارای ۱۸ ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از ۱۲۰ ایستگاه باران‌سنجی و اقلیم‌شناسی است که از ایستگاه‌های هواشناسی استان، ۹ ایستگاه اصلی (سینوبتیک) و ۹ ایستگاه هم تکمیلی هستند.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است؛ بارش‌ها در این استان از آبان‌ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه دارد.

[ad_2]

Source link