تشدید اختلافات در کابینه ائتلافی رژیم صهیونیستی

[ad_1]

به گزارش ایرنا از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد، گانتس به دنبال آن است که اگر نتانیاهو تا ماه دسامبر ( آذر – دی  ) اقدامی برای تصویب بودجه دولت انجام ندهد، تصمیم به انحلال کنست در ماه نوامبر بگیرد.

این شبکه روز پنجشنبه گذشته اعلام کرد که “شلومو قرعی” نماینده کنست از حزب لیکود، قصد دارد پیش‌نویس قانونی را برای تعویق زمان تصویب بودجه دولت تا ماه مارس سال ۲۰۲۱ ( اسفند)  ارائه دهد، با ادعای این که امکان برآورده کردن نیازها و خواسته‌های ائتلاف آبی سفید تا ماه دسامبر امکان پذیر نیست.

این در حالی است که به موجب توافق گانتس و نتانیاهو برای تشکیل دولت ائتلافی، قرار بود بودجه دولت نهایتا تا اوایل دسامبر( آذر )  به تصویب برسد.

همزمان نیز  براساس نظرسنجی جدید که در سرزمین‌های اشغالی انجام شده، ۵۴ درصد اسرائیلی‌ها خواستار استعفای «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی شدند.

در همین ارتباط رادیو «۱۰۳ FM» رژیم صهیونیستی نیز با انتشار یک نظرسنجی دیگر گزارش داد؛ ۶۷ درصد ساکنان فلسطین اشغالی، عملکرد نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای مقابله با شیوع کرونا را بد یا خیلی بد عنوان کردند.

کابینه نتانیاهو به خاطر سوء مدیریت در مقابله با شیوع ویروس کرونا، زیر تیغ تیز انتقادات شدید ساکنان سرزمین‌های اشغالی قرار دارد؛ به طوری که این رژیم در مقایسه با جمعیت، یکی از بیشترین مبتلایان به ویروس کرونا را در جهان داراست و با وجود گذشت چندین هفته از قرنطینه کامل، تاکنون تلاش‌ برای کاهش میانگین مبتلایان به ویروس کرونا ناکام مانده است.

براساس تازه‌ترین آمار وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی شمار مبتلایان در این رژیم به۳۰۱ هزار و ۸۹۶ نفر رسیده است که ۲ هزار و ۱۴۱ تن از آنان نیز جان خود را از دست داده‌اند.

ناتوانی نتانیاهو برای مقابله با کرونا و پرونده‌های مختلف فساد وی همچنین سبب شده که محبوبیت حزب لیکود که او ریاست آن را برعهده دارد، بشدت کاهش یابد.

[ad_2]

Source link