ترامپ متهم به تحریک «تروریسم سفیدپوستان» علیه رنگین‌پوستان شد

[ad_1]

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از روزنامه گاردین، رهبران مزبور خواستار حذف چنین تبلیغاتی و حمایت فدرال دربرابر این گونه اقدامات تعصب گونه و تهدیدهای متعاقب آن شدند.

در این تبلیغ انتخاباتی که به صورت یک فیلم ویدئویی منتشر شده، صحنه های خشونت بار از آتش زدن ساختمان ها و خودروهای پلیس و تصاویری از زانو زدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در مقابل محراب کلیسای آفریقایی تبار آمریکا (AME) به نمایش درآمده و در پس زمینه آن صدای مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا شنیده می شود که می گوید: شما در آمریکای جو بایدن (رقیب دموکرات ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا) ایمن نخواهید بود. سپس متنی به نمایش درمی آید با این مضمون: جو بایدن و اغتشاشگران وی را متوقف کنید.

کلیسای آفریقایی تبار آمریکا (AME) این تبلیغ را که در قالب آن این کلیسا با خشونت ارتباط داده شده است، محکوم کرد.

در بیانیه ای که به امضای شماری از مسئولان کلیسایی رسیده، آمده است: این تبلیغ، به تروریسم سفیدان علیه رنگین پوستان و حمله به کلیساهای سیاهپوستان و افراد سیاهپوست به دلیل خودداری از تعظیم دربرابر بتی موسوم به برتری سفیدان دامن می زند.

این افراد همچنین خواستار عذرخواهی از کلیسای آفریقایی تبار، حذف این تبلیغ از همه شبکه ها و حمایت از کلیساها و کارکنان آن شدند.

همچنین در این بیانیه، درخواست از وزارت دادگستری و امنیت داخلی فدرال آمریکا برای تحقیق درمورد قانونی بودن نمایش نادرست ستاد انتخاباتی ترامپ و فوتوشاپ تصاویر و لفاظی هایی که می تواند به خشونت دامن زند و باعث تشدید تنش های نژادی شود، مطرح شده است.

اعتراض های ضدنژادپرستی در آمریکا از چندی پیش در پی قتل «جورج فلوید» شهروند سیاهپوست آمریکایی به دست یک افسر پلیس سفیدپوس در شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا آغاز شد و به سرعت سراسر این کشور را فرا گرفت.

این اعتراض ها که بیش از سه ماه متوالی ادامه داشته است، در برهه‌ای به دلیل دخالت مأموران فدرال به دستور ترامپ برای سرکوب معترضان شدت گرفت، اما انتقاد شدید از نحوه سرکوب معترضان موجب شد دولت ترامپ دستور دهد مأموران فدرال خیابان‌ها را ترک کنند.

با این وجود ترامپ تهدید کرد در صورتی که مقامات محلی نتوانند به این اعتراض ها خاتمه دهند، بار دیگر مأموران فدرال را به خیابان‌ها گسیل خواهد کرد.

[ad_2]

Source link