تحریم‌ها موجب به کارگیری نبوغ ایرانی در خدمت صنعت شد

[ad_1]

به گزارش ایرنا، شهرام احمدپور روز چهارشنبه در مراسم افتتاح یک واحد پرورش قارچ، افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران در منطقه خاورمیانه و حتی وسیعتر، توفیقاتی در حوزه سیاست خارجی داشته که موجب شده، عرصه برای برخی قدرت‌های منطقه تنگ شود.

وی اضافه کرد: دشمنان در راس آنها آمریکا با همکاری برخی کشورهای حوزه خلیج فارس تلاش می‌کنند با وارد کردن فشارهای اقتصادی، دولت را در اداره کشور ناتوان نشان دهند.

فرماندار آبیک گفت: دولت تدبیر و امید در این شرایط سخت اقتصادی، حمایت از بخش کشاورزی، خاصه کشت گلخانه ای را به طور ویژه در دستور کار قرار داده و برنامه ریزی‌های لازم را در این زمینه عملیاتی کرده است.

وی اضافه کرد: شهرستان آبیک از گذشته دور مرکز کشاورزی بوده و نقش اساسی در تولیدات کشاورزی استان و حتی کشور داشته و در تولید برخی از محصولات دارای رتبه کشوری است.

فرماندار با اشاره به افتتاح دو شرکت با سرمایه گذاری خارجی با اعتباری بالغ بر ۱۵۷ میلیارد تومان در هفته دولت امسال، گفت: در این هفته، شاهد بهره برداری و افتتاح طرح توسعه شرکت‌های دانش بنیانی بودیم که نه تنها تولیداتشان موجب قطع وابستگی گردید بلکه به کشورهای همسایه نیز صادرات دارند و باید با قاطعیت راه خود را برای استقلال و عزت کشور ادامه دهیم.

این واحد با ظرفیت تولید ۲۸۲ تن در ۱۰ سالن با اشتغالزایی مستقیم برای ۱۶ نفر و پنج میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان سرمایه گذاری در روستای باقرآباد کرد از توابع بخش بشاریات این شهرستان افتتاح گردید.

[ad_2]

Source link