تازه‌ترین عناوین و مطالب رسانه‌های البرز

[ad_1]

روزنامه پیام آشنا مهمترین تیتر ۱۶۵۹ خود را به اظهارات سخنگوی قوه قضاییه اختصاص داد و با اشاره به اینکه در کشور لواسان‌های متعدد داریم نوشت: تجاوز و ساخت و ساز غیرمجاز از سوی برخی افراد ذی‌نفوذ در البرز.

ضرورت ثبت‌نام مدارس با نوبت‌دهی قبلی، طرح ترافیک لغو شد، اطلاع‌رسانی به موقع ضامن بقای اعتماد اجتماعی، استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای حل مشکلات ساکنان ابریشم و دستگیری سارقان کابل برق در کرج از دیگر تیترهای مهم این روزنامه است.

سرمقاله این روزنامه نیز به مسابقه تولیدکنندگان داخلی برای افزایش قیمت‌ها اختصاص دارد.

روزنامه سپهر ایرانیان مهمترین تیتر شماره ۸۲۱  خود را به “از هیچ دستگاهی کم کاری و تعلل در ارائه الکترونیکی خدمات را نمی‌پذیریم” اختصاص داد.

مخالفت وزیر بهداشت با برگزاری مراسم‌های پر جمعیت در محرم، پاسخ محکم نیروهای مسلح به تهدیدات، جزئیات اعطای تسهیلات مسکن و مرابحه فرهنگیان و درآمد ۸ هزار و ۴۰ میلیارد تومانی با جمع‌آوری بخار بنزین از دیگر تیترهای مهم این روزنامه است.

رورنامه دنیای هوادار مهمترین تیتر شماره ۵۳۳ خود را به رفتن همه ولی نترس من که هوادار توام اختصاص داد.

منحنی چماق شد، مایلی‌کهن نه نگو برو، مردیم تا برویم، پرسپولیس آینه دق، عروسی در وقت اضافه، شانس آوردیم غرق نشدیم، همین امشب رو داریم، سرباز فراری ژنرال را نجات داد، به خدا ما آرژانتین را بردیم و فوتبال لباس رزم پوشید از دیگر تیترهای مهم این روزنامه است.

روزنامه پیام سپیدار مهمترین تیتر شماره ۱۴۷۳ خود را به اظهارات فتاحی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر غرب استان تهران اختصاص داد و نوشت: اختصاص وام ۵۰ میلیون تومانی به کارآفرینان در ازای جذب معتاد بهبود یافته.

۶۰ درصد مخزن آب به مناطق مختلف البرز به صفر رسیده است، ضعف زیر ساخت های درمانی در اسلامشهر، پیست پیاده‌روی یک کیلومتری در تپه مراد آب احداث می‌شود، بهره برداری از مدرسه ۱۲ کلاسه استثنایی در شهر جدید هشتگرد، اجرای طرح پاکسازی محل دپوی پسماندهای حجیم شهر کهریزک، شهرداری صفادشت اولین سالن کشتس استاندارد شهر را احداث می‌کند، راهکارهای تشویقی برای وکلای کمک کننده به صلح و سازش از دیگر تیترهای مهم این روزنامه است.

در بخش اخبار برگزیده همچنین به وجود هشت هزار و ۴۰۰ چاه غیرمجاز در البرز، تهیه طرح بازآفرینی بافت‌های فرسوده در ساوجبلاغ، مالباختگان اراضی ملی اسب و سرهار اسناد ارائه دهند تا شکایت کنیم اشاره شده است.

خبرگزاری صدا و سیما در مطلبی با عنوان “۷۰۰ پایگاه ثابت و سیار آماده دریافت نذر قربانی نیکوکاران البرزی” به نقل از مدیرکل کمیته امداد البرز نوشت: پایگاه‌های کمیته امداد، مراکز نیکوکاری، مساجد و مصلی‌های استان‌، نذر قربانی شهروندان نیکوکار را در آستانه عید سعید قربان جمع‌آوری و میان نیازمندان توزیع خواهند کرد.

محمدی فرد گفت: همه‌ساله با هماهنگی اداره کل دامپزشکی و شهرداری در محل گشتارگاه‌های صنعتی و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اقدام لازم برای جذب و دریافت نیت‌های خیران در روز عید قربان انجام و گوشت‌های اهدایی از طریق دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری، میان نیازمندان توزیع خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد البرز افزود: مردم نیکوکار می‌توانند از طریق سامانه ۱۳۷ شهرداری نذر قربانی خود را به این نهاد تحویل دهند.
از تعداد ۷۰۰  پایگاه دریافت نذر قربانی، ۱۴۰ پایگاه، متعلق به کمیته امداد امام خمینی و مراکز نیکوکاریست.

محمدی فرد افزود: همچنین خیران میتوانند وجوه مورد نظر خود برای تهیه دام زنده را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۱۴۹۰۶۳ به نام کمیته امداد سرپرستی استان البرز و یا شماره تلفن ثابت ۳۵۵۷ و تلفن همراه ۰۲۶۳۵۵۷ و انتخاب گزینه ۴ و همچنین شماره‌گیری  ۰۲۶۸۸۷۷ واریز کنند.

خبرگزاری فارس  نیز مطلبی با عنوان “ورود دادستانی به مشکل قطع آب در کرج/چاه‌های غیرمجاز پلمب شوند” به نقل از دادستان عمومی و انقلاب استان البرز منتشر کرد.

حسین مددی با بیان اینکه برنامه بلند مدت برای رفع مشکل قطعی آب، افزایش سهم حق آبه استان البرز است، گفت: همچنین برخورد جدی و قاطع با متخلفان حفر چاه‌های عمیق زیرزمینی در دستورکار قرار دارد.
 
 دادستان عمومی و انقلاب کرج، در پی دریافت گزارش‌های مردمی در خصوص قطعی آب در برخی مناطق کرج ضمن بازدید از تصفیه خانه آب شماره ۲ کرج بر افزایش کیفیت آب مصرفی شهروندان و جلوگیری از قطعی آب در مناطق شهر کرج تاکید کرد.

وی در این باره گفت: با انعکاس این مشکل به دادستانی، بلافاصله دستور بررسی موضوع صادر شد و در بازدیدی که با همراهی فرماندار کرج، روسای ادارات برق و آب منطقه از تصفیه خانه شماره ۲ کرج انجام شد مشکلات مربوط به حوزه تامین آب آشامیدنی شهر کرج و گزارشات قطعی آب واصله از شهروندان در مناطق ماهدشت و مهرشهر بررسی شد.

مددی ادامه داد: در این دیدار مقرر شد برای رفع کمبودها و تامین بلندمدت منابع آبی لازم با توجه به افزایش روز افزون جمعیت شهری با همکاری ادارات مذکور و استانداری و وزارت نیرو اقدامات لازم انجام شود و نسبت به پیگیری افزایش میزان سهم آب کرج از منابع آبی سدهای طالقان و امیرکبیر اقدام و برای توسعه و احداث مخازن آبی  تمهیدات مقتضی پیش‌بینی شود.

وی تصریح کرد: در این دیدار همچنین مصوب شد با همکاری ادارات برق و آب از قطعی با برنامه‌ریزی قبلی برق مناطق مذکور حتی المقدور جلوگیری شده و برق اضطراری چاه‌های آب منطقه نیز تامین شود و مسؤولین ادارات مذکور مکلف به ارایه گزارشات اقدامات انجام شده به دادستان خواهند بود.

دادستان عمومی و انقلاب کرج با اشاره به جدیت دادستانی در برخورد با عوامل مخرب منابع طبیعی و محیط زیست متذکر شد: به منظور جلوگیری از کاهش سطح سفره‌های زیرزمینی، دستور مسدودسازی و مسلوب المنفعه کردن چاه‌های عمیق غیرمجاز در مناطق حاشیه کرج از قبیل ماهدشت و کمالشهر صادر شده است.

گفتنی است خبرگزاری فارس البرز روز گذشته گزارش جامعی در راستای مطالبات مردمی و نیاز استان به افزایش حق آبه تحت این عنوان که «البرز با داشتن سه سد بزرگ مشکل کم‌آبی دارد!/ حیات رودخانه کرج در خطر است» منتشر کرد.

از مجموع ۲۱۹ رسانه دارای مجوز که دفتر مرکزی آنها در استان البرز واقع شده، ۱۴۵ رسانه شامل هفت روزنامه، ۳۲ هفته نامه، ۱۹ دوهفته نامه، ۴۵ ماهنامه، هشت دوماهنامه، ۲۹ فصلنامه و پنج دوفصلنامه به صورت چاپی منتشر می‌شوند.

این استان دارای ۶۰ پایگاه خبری الکترونیک – برخط است و ۲ هفته نامه، پنج ماهنامه، ۶ فصلنامه و یک دوفصلنامه الکترونیک – غیربرخط نیز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند.

[ad_2]

Source link