تاریخچه یوگا – کجا یوگا آمده است ؟

[ad_1]

هیچ کس نمی داند که دقیقا چگونه یوگا است. منشأ آن به عنوان طولانی به عنوان 10,000 به 5000 سال پیش است. آن را منتقل به صورت شفاهی و از طریق رفته بسیار تکامل است. اولین مرجع یوگا پیدا شد که حفاری های باستان شناسی ساخته شد, در دره سند – شگفت انگیز قدرتمند و با نفوذ تمدن در اوایل عتیقه دوره است. این پیچیده فرهنگ توسعه در اطراف رود سند و از بین رفته, Sarasvati رودخانه در شمال هند در مرز نسبت به پاکستان و تا به حال سیستم های فاضلاب حمام اوایل که از 2600 سال قبل از میلاد.

در حالی که بسیاری از ادیان به ادامه خواهید مطمئن یوگا خود را ایجاد و آن را متعلق به همه ما است. این است که بسیاری از جنبه های است که می تواند در هندو و بودایی ایمان اما اصول و جهانی هستند و بر اساس “هشت اندام یوگا” که می توان در همه ادیان است.

تاریخچه یوگا است, تعریف شده به عنوان چهار دوره:

ودایی دوره قبل از دوره کلاسیک, کلاسیک, دوره, پست, دوره کلاسیک و دوره مدرن

تاریخچه یوگا

یوگا گفته می شود به عنوان قدیمی به عنوان تمدن است اما در دهان و انتقال آن عمل را ترک کرده است چندین شکاف در تاریخ آن است. اولین شواهد باستان شناسی مربوط به یوگا وجود است که در موهنجودارو مهر و موم کاوش های باستان شناسی از دره سند به تصویر می کشد یک شکل نشسته در یوگا سنتی در برخواهد داشت. سنگ مهر و موم محل یوگا وجود حدود 3000 B. C.

این دوره ودایی

بعد از اشاره به یوگا است که در ریگ ودا, کهن ترین متن مقدس در جهان است. وداها و قدمت آن به 1500 و 1200 سال قبل از میلاد هستند مجموعه ای از سرودهای مانتراها و brahmanical مراسم مذهبی که در ستایش بیشتر بودن. یوگا مورد اشاره در این کتاب به عنوان yoking و یا نظم و انضباط بدون هیچ اشاره ای از یک عمل و یا یک روش برای رسیدن به این نظم و انضباط است. در Atharva Veda بیش از حد اشاره یوگا با اشاره به کنترل نفس است.

قبل از دوره کلاسیک

ایجاد اوپانیشادها بین 800 به 500 سال قبل از میلاد علائم دوره به نام قبل از کلاسیک یوگا. کلمه Upanishad به معنی نشستن و نزدیک نشان میدهد که تنها راه یک دانش آموز می تواند یادگیری حقایق محاط در متون بود با نشستن نزدیک به یک گورو.

این Maitrayaniya Upanishad مشخص شده شش برابر راه به آزادی است. این شش برابر یوگا مسیر شامل کنترل نفس (پرانایاما) خروج حواس (pratyahara) مراقبه (dhyana) غلظت (dharana) تفکر (tarka) و جذب (samadhi). Patanjali یوگا سوترا بود و بعد به آینه این مسیرها با بیشتر توضیح و چند شده.

دو رشته یوگا به دست اورد شهرت در این زمان: کارما یوگا (مسیر اقدام و یا آیین) و جنانا یوگا (راه دانش یا مطالعه کتاب مقدس). هر دو راه منجر به آزادی و روشنگری. این Bhagavad-Gita تشکیل شده حدود 500 سال قبل از میلاد بعد اضافه بهکتی یوگا (مسیر از خود گذشتگی) به این مسیر.

آن را در زمان اوپانیشادها که این ایده از مراسم قربانی بود و درونی تبدیل شد و این ایده از قربانی کردن نفس از طریق خود دانش و عمل و عقل است. این همچنان بخش مهمی از یوگا فلسفه امروز است. به عنوان با وداها از اوپانیشادها موجود هیچ چیز از آنچه ما را به اصطلاح به عنوان آسانا یوگا تمرین امروز. اولین و احتمالا مهم ترین ارائه یوگا آمد و در دوره بعدی.

دوره کلاسیک

نوشته شده برخی از زمان در قرن دوم Patanjali را Yoga Sutras ایجاد یک نقطه عطف در تاریخچه یوگا تعریف آنچه در حال حاضر شناخته شده به عنوان دوره کلاسیک. این مجموعه ای از 195 sutras (کلمات قصار) در نظر گرفته شده است برای اولین بار سیستماتیک ارائه یوگا و Patanjali است, احترام به پدر یوگا.

Patanjali تعریف هشت فرز و چابک مسیر یوگا (ashtanga yoga) که توصیف یک رساله عملی در زندگی گذاشته و یک مسیر برای رسیدن به هماهنگی ذهن و بدن و روح است. پایبندی به آن می تواند منجر به روشنگری. این sutras هنوز هم در خدمت به عنوان یک راهنما برای زندگی در جهان اگر چه مدرن یوگا دیگر می بیند نیاز به استاد و هشت اندام های پی در پی.

پس از دوره کلاسیک

در این دوره است که این باور از بدن به عنوان یک معبد بود شعلهور و یوگی طراحی یک تمرین به جوانی از سر گرفتن بدن و زندگی طولانی است. آن دیگر لازم بود برای فرار از واقعیت; به جای تمرکز بیشتر در لحظه زندگی می کنند و در مسیر صحیح. اکتشاف معنوی و فیزیکی نیمه و نیاز به هماهنگ کردن ذهن و بدن و روح و روان منجر به ایجاد تانترا یوگا برای پاک کردن بدن و ذهن و به هاتا یوگا در قرن نهم یا دهم.

دوره مدرن

یوگا در حال حاضر آن آواتار مدیون زیادی به آموخته تجارت است که سفر غرب به گسترش مزایای یوگا و یا تحقیق و ایجاد مدارس مختلف از یوگا. در سال 1893 سوامی Vivekanada خطاب به پارلمان ادیان جهان در شیکاگو و صحبت در مورد راجا یوگا. سوامی Sivanada نوشت: چندین کتاب در مورد یوگا و فلسفه و معرفی پنج اصول یوگا. J. Krishnamurti های پرکار, هندی, فیلسوف, تحت تاثیر هزاران نفر با نوشته ها و تعالیم جنانا یوگا.

تعریف کانون مدرن و روز یوگا به عنوان تمرین در غرب آغاز شد و با Krishnamacharya, میسور هند در سال 1931.

T Krishnamacharya باز اول هاتا یوگا در 1920s. سه نفر از Krishnamacharya معروف ترین دانش آموزان شد-Pattabhi Jois توسعه یافته که مدرسه Ashtanga vinyasa یوگا, ایندرا Devi که معرفی یوگا به هالیوود و B. K. S. Iyengar که ایجاد Iyengar yoga شناخته شده برای آن با توجه به تراز دلخواه بدن و برای استفاده از آن از لوازم است.

از آن پس بسیاری از یوگا تجارت تبدیل شده اند پیشگامان popularizing یوگا و پیدا کردن سبک های جدید در همراهی با تغییر بار. امروز وجود دارد بی حد و حصر سبک های یوگا و بر اساس مواد تشکیل دهنده از مسیرهای مختلف از یوگا (نگاه کنید به: مسیرهای یوگا).

یوگا در آمریکا شده است و بیشتر متمرکز بر آسانا طرف عمل اما درست یوگی می داند که وجود دارد خیلی بیشتر به تجربه. من همیشه توصیه دانش آموزان به سعی کنید سبک های مختلف و شما را پیدا خواهد کرد که به شما می دهد که غنی سازی.

لذت بردن از شما سفر معنوی…

[ad_2]