بیش از 23 هزار هکتار از اراضی کشاورزی زنجان به سیستم‌های نوین آبیاری مجهز می‌شود

[ad_1]

فریدون داودی روز شنبه با اشاره به دستاوردهای مدیریت آب و خاک در طی سالهای دولت تدبیر و امید، اجرای یک هزارو 600 هکتار شبکه آبیاری فرعی در پایاب سد کینه ورس، انتقال آب و اجرای شبکه آبیاری ۸۳ هکتار از اراضی پایاب سد توده‌بین در قالب شرکت تعاونی تولید شرکت تلاشگران سبز توده بین را از جمله اقدامات انجام شده طی مدت بیان شده در این مدیریت عنوان کرد.

وی با تاکید بر لزوم افزایش بهره وری آب در زمین های کشاورزی یادآورشد: در زمان حاضر بیش از 65 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان مستعد تجهیز به سیستم های نوین آبیاری هستند و حدود 30 شرکت دارای مجوز این خدمات را به کشاورزان متقاضی ارایه می‌دهند.

داودی تصریح کرد: برای تجهیز زمین های کشاورزی به سیستم های نوین آبیاری تسهیلات بلاعوض به میزان 175میلیون ریال به کشاورزان اعطا می شود.

وی همچنین اجرای ۱۹۳ کیلومتر لوله گذاری با استفاده از لوله‌های پلی اتیلن با قطرهای ۱۱۰ تا ۳۱۵ میلیمتر، احداث ۵۵ کیلومتر کانال‌های عمومی آبیاری و تحویل به بهره برداران، احیا و مرمت ۴۹ رشته از قنوات استان، اجرای چهار دستگاه بند انحرافی با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد، تجهیز ایستگاه پمپاژ باغات ماهنشان و اجرای خط انتقال آب مربوطه را از دیگر عملکردهای این بخش عنوان کرد.

[ad_2]

Source link