بیشتر آمریکایی‌ها از اصلاحات انتظامی در این کشور حمایت می‌کنند

[ad_1]

به گزارش امروز خبرگزاری رویترز، در پی اعتراض‌های سراسری به قتل جورج فلوید سیاهپوست به دست پلیس سفیدپوست شهر مینیاپولیس ایالت مینه سوتا، این نظرسنجی ۹ و ۱۰ ژوئن (۲۰ و ۲۱ خرداد) از میان یک هزار و ۱۱۳ داوطلب که (۴۹۵ دموکرات و ۴۱۷ جمهوریخواه) انجام شد و حاشیه خطای آن ۳ درصد است.

براساس نتایج نظرسنجی مذکور، ۸۲ درصد آمریکائیان خواهان ممنوعیت فشار پلیس به دستگاه تنفسی متهم بوده، ۸۳ درصد با ممنوعیت پیش داوری نژادی موافق بوده و ۹۲ درصد هم از پلیس فدرال می‌خواهند تا به یونیفورم خود دوربین وصل کنند.

از دیگر یافته‌های این نظرسنجی می‌توان به خواسته ۸۹ درصد پرسش شوندگان برای ملزم شدن ماموران پلیس به اعلام نام، شماره شناسایی و دلیل توقف اشخاص اشاره کرد. ۹۱ درصد نیز از تحقیقات مستقل از ادارات پلیسی که سوء رفتار در پیش گرفته‌اند، حمایت می‌کنند.

۷۵ درصد آمریکائی ها نیز خواهان آنند که آسیب دیدگان از سوء رفتار پلیس مجاز به ادعای خسارت از ادارات مربوطه باشند.

از سوی دیگر رسانه‌های آمریکایی خبر دادند که تعدادی از ماموران پلیس شهر شیکاگو ۱۲ خرداد و در گرماگرم غارت مغازه‌ها و فروشگاه‌ها ترجیح دادند که خود را به زحمت نیانداخته و در دفتر تبلیغاتی یکی از نمایندگان شهر استراحت کنند.

بابی راش نماینده شیکاگو با بررسی دوربین‌های نظارتی ساختمان مذکور متوجه شد که این ماموران برای خود قهوه ریخته، پاپ کورن درست کرده و به همراه مافوق خود چرت زده اند.
 

[ad_2]

Source link