بنیاد برکت به مرزنشینان خراسان شمالی ۸۵ میلیارد ریال وام اشتغال داد

[ad_1]

نیما ربیعیان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عمده این تسهیلات به ۲۱۳ نفر از روستاییان ساکن در نواحی مرزی شهرستان محروم راز و جرگلان داده شده که بیش از ۹۰ درصد آن در زمینه دامپروری، زنبورداری، پرورش قارچ و خیاطی پرداخت شده است.  

وی با بیان اینکه ۳۷۰ فقره پرونده دیگر نیز برای دریافت تسهیلات به بانک ها معرفی شده است، افزود: روستاییان بخش غلامان، مرکزی و جرگلان این شهرستان پس از معرفی به بانک از تسهیلات اشتغالزایی روستایی با سود ۴ درصد بهره مند شده اند.

ربیعیان با بیان اینکه بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) در راستای محرومیت زدایی و کارآفرینی بخصوص در روستاها تسهیلات اشتغالزا پرداخت می کند، افزود: اکنون پنج صندوق خرد پرداخت تسهیلات ویژه مشاغل خانگی روستایی در شهرستان راز و جرگلان فعال است که بر اساس برنامه ریزی تا پایان شهریورماه تعداد این صندوق ها به ۳۰ مورد خواهد رسید.

بنیاد برکت براساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و با ﺣﻤﺎﻳﺖ ﺳﺘﺎد اﺟﺮایی ﻓﺮﻣﺎن ﺣﻀﺮت اﻣﺎم(ره) تاسیس شده است و در زمینه های زمینه‌های آموزشی، بهداشتی، برق‌رسانی، آبرسانی، مخابراتی، فرهنگی، آبخیزداری و دامپروری فعالیت می کند.

خراسان شمالی دارای ۳۰۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکمنستان است که بیشترین آن در شهرستان راز و جرگلان واقع است.

این شهرستان سه بخش و ۶ دهستان دارد و ۹۵ درصد جمعیت این منطقه روستایی هستند.

راز، مرکز شهرستان مرزی راز و جرگلان در ۱۲۰ کیلومتری مرکز خراسان شمالی قرار دارد و بیشترین تمرکز جمعیتی قوم ترکمن این استان در راز و جرگلان است.

[ad_2]

Source link