برگزاری هر نوع جشنواره و مراسم با تجمع مردم در قزوین ممنوع شد

[ad_1]

به گزارش ایرنا؛ منوچهر حبیبی بعدازظهر یکشنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا استان قزوین با اشاره به این نکته که تا در جامعه محدودیت اعمال نشود کرونا عقب نشینی نمی کند، گفت: تنها راه کنترل کرونا رعایت پروتکل های بهداشتی است.

، با توجه به شرایط حساس استان قزوین و آمار بالای شیوع و ابتلای کرونا در استان قزوین تمامی جشنواره ها و مراسماتی که باعث تجمع افراد می شود ممنوع است.
وی تصریح کرد: به عنوان مسئول ستاد مقابله با کرونا از خبرنگاران و اصحاب رسانه ای که عدم رعایت پروتکل های بهداشتی ادارات، سازمان ها و دستگاه های اجرایی را رسانه ای کنند حمایت می کنم.
حبیبی ادامه داد: هرگونه بی تفاوتی در مورد مقابله با کرونا آسیب زا است بنابراین  هم مسئولین و هم مردم نقش تعیین کننده ای در مدیریت کرونا در استان قزوین ایفا می کنند در همین راستا در مرحله نخست مسئولان استان باید هوشیاری بیشتری نسبت به این موضوع داشته باشند و در محله بعد مردم نیز همراهی و همکاری لازم را با تصمیمات مسئولان و مدیران استان داشته باشند.
وی تاکید کرد: مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی در کنار کادر درمانی نقش کلیدی و حیاتی در کنترل کرونا در استان قزوین دارند، مسئولان و مردم باید کرونا را جدی بگیرند چراکه بی تفاوتی از شیوع کرونا می تواند عواقب جبران ناپذیری را برای جامعه و کشور به وجود آورد.
جانشین ستاد کرونای استان قزوین با اشاره به این نکته که استفاده از ماسک تا 80 درصد از ابتلا به کرونا پیشگیری می کند، خاطرنشان کرد: استفاده از ماسک در شرایط کنونی یک ضرورت اجتماعی به شمار می رود عده ای عدم استفاده از ماسک را هنر می دانند ولی این اقدام در شرایط کنونی جامعه به منزله بی توجهی به سلامت خود و اطرافیانشان است که باید گفت اوج بی هنری است.
وی تصریح کرد: مردم به کادر درمان، پزشکان و پرستاران رحم کنند، کادر پزشکی و درمان با تمام اعضای خانواده خود در خط مقدم مقابه با کرونا قرار دارند، مردم باید همچون دو ماه اول سال پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند در شرایط کنونی هیچ کس از ابتلا به کرونا در امان نیست.
این مسوول در ادامه گفت: سازمان ها و ادارات استان قزوین به منظور پیشگیری از شیوع کرونا باید تدابیر ویژه ای اتخاذ و اجرایی کنند، ممنوعیت استفاده از دستگاه حضور و غیاب اثرانگشتی و برگزاری جلسات ادارات و دستگاه های اجرایی با حداکثر 10 نفر از جمله مواردی است که باید مدیران و مسئولان استان مورد توجه قرار دهند، ادارت و سازمان های دولتی باید از ارائه خدمات به افرادی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند، پرهیز نمایند.

[ad_2]

Source link