بایدن: ترامپ ملت آمریکا را سرافکنده کرد 

[ad_1]

بایدن در پیامی توییتری نوشت: حقیقت سخت این است که نباید اینقدر بد می‌شد اما دونالد ترامپ، کارشناسان را نادیده گرفت و از اقدام کردن خودداری کرد. وی ملت ما را سرافکنده کرد. 

بایدن در ادامه نموداری از آمار کشورهای جهان در شمار مبتلایان به ویروس کرونا را به تصویر می‌کشد که نشان می‌دهد آمریکا در طول چهار ماه گذشته چگونه از رتبه هفتم به رتبه اول در داشتن بیشتر آمار مبتلایان به ویروس کرونا تبدیل می‌شود. 

به اعتقاد بایدن، قرارگرفتن آمریکا در رتبه اول بیشترین آمار مبتلایان به کرونا نتیجه سیاست‌های لجوجانه ترامپ در گوش نکردن به سخنان کارشناساس بهداشتی در مورد شیوع کرونا بوده است. 

از جمله بزرگترین اختلاف میان واشنگتن با کارشناسان بهداشتی می‌توان به اختلاف نظر آنتونی فائوچی مدیر موسسه ملی بیماری‌های عفونی آمریکا با ترامپ در مورد کرونا اشاره کرد. 

در ادامه اختلاف نظرهای متعدد میان فائوچی با ترامپ در مورد نحوه مهار کرونا، ترامپ تا کنون بارها مانع مصاحبه فائوچی با اصحاب رسانه در مورد تهدیدات کرونا در آمریکا شده است. 

با ادامه شیوع ویروس کرونا در آمریکا تعداد کل مبتلایان گزارش شده در این کشور به بیش از سه میلیون و ۸۶۰ هزار نفر رسیده و در حال حاضر آمریکا دارای بیشترین تعداد بیماران مبتلا به کرونا در جهان است. 

شمار مرگ و میر آمریکا نیز به علت ویروس کرونا به بیش از ۱۴۳ هزار نفر رسیده است. 

[ad_2]

Source link