باند سرقت کارگاه های ساختمانی جیرفت منهدم شد

[ad_1]

به گزارش ایرنا ، سرهنگ رضا محمدرضایی شبانگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران ارزش ریالی اموال مسروقه کشف شده این باند را یک میلیارد تومان اعلام کرد.

وی با بیان اینکه گزارش چند فقره سرقت از کارگاه ها و اماکن خصوصی در یکی از مناطق شهرستان به مرکز فوریت های پلیسی اعلام شد، گفت: بلافاصله بررسی موضوع در دستور کار ماموران کلانتری ۱۵ جیرفت قرار گرفت.

سرهنگ محمد رضایی افزود: ماموران پس از تحقیقات پلیسی موفق به شناسایی و دستگیری ۲ سارق در این رابطه شدند.

وی با بیان اینکه متهمان دستگیر شده در بازجویی های تخصصی ۲ مالخر را به عنوان همدست خود معرفی کردند، اظهار داشت: ماموران انتظامی اعضای این باند را دستگیر کردند که در بازرسی از مخفیگاهشان انواع لوازم صنعتی شامل کف کش، سنگ فرز، گیربکس، کپسول هواگاز، جرثقیل سنگین، استارت لودر و بنز و مقادیری لوازم منزل و ابزار آلات کشف شد.

فرمانده انتظامی جیرفت از اقرار اعضای باند سرقت کارگاه های ساختمانی این شهرستان به هفت فقره سرقت خبر داد و گفت: این سارقان از واحد های کارگاهی و اماکن خصوص در شهرستان جیرفت سرقت می کردند.

وی سهل‌انگاری مالکان را  عامل اصلی بیشتر سرقت‌ها عنوان کرد و گفت: شهروندان برای پیشگیری از سرقت اموال، نسبت به نصب وسایل پیشگیری از سرقت، دوربین‌های پایش تصویری اقدام کرده و مکان‌های تجاری و مسکونی را به سیستم‌های هشدار دهنده و آژیر خطر تجهیز کنند.

محمدرضایی نقش مردم را در برقراری امنیت بسیار مهم برشمرد و افزود: مردم هرگونه موارد مشکوک را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش دهند.

شهرستان جیرفت با ۳۱۶ هزار نفر جمعیت از پنج بخش مرکزی، اسماعیلی، ساردوئیه، جبالبارز و اسفندقه تشکیل شده و در فاصله ۲۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع است.  

[ad_2]

Source link