ایجاد شعبه ویژه معادن در رفع مشکلات قضایی معدنکاران اثربخش است

[ad_1]

حجت الاسلام موسوی روز یکشنبه در نشست با قضات دادگستری شهرستان محلات گفت: کاهش پرونده‌های دادگستری و کیفی سازی قضاوت به کار جهادی  و استفاده بیشتر از ظرفیت قضات نیاز دارد.

وی افزود: میزان پرونده‌های موجود در دادگستری استان مرکزی از بسیاری استان‌های بزرگ بیشتر است و برای پیشرو بودن و افزایش رضایتمندی مراجعه کنندگان باید سیاست‌های تحولی دستگاه قضایی کشور به طور کامل اجرا شود.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی با اشاره به میانگین سنوات کاری قضات استان مرکزی افزود: جوان بودن قضات ظرفیت بسیار خوبی برای کار جهادی در حوزه قضاوت است.
حجت الاسلام موسوی گفت: بر آمارگرایی در دستگاه قضایی تاکید نداریم اما موجودی زیاد پرونده در دادگستری سبب اطاله دادرسی و نارضایتی مردم می‌شود.
وی بیان کرد: رتبه‌های دادگستری استان مرکزی در بخش‌های مختلف در اردیبهشت سال‌جاری به رتبه پنج تا ششم تغییر پیدا کرده است که این نشان از توانمندی قضات در این استان دارد.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی با اشاره به سال جهش تولید اضافه کرد: محلات قطب تولید گل‌های زینتی، معدن و ماهیان زینتی در کشور و استان مرکزی است که تحقق جهش تولید در آن می‌تواند چرخ های اقتصاد کشور را روان‌تر کند.
وی تاکید کرد: از ۷۰ واحد تریکوبافی در محلات ۳۰ واحد فعال است و شناسایی مشکلات این واحدها و عوامل مانع تولید توسط مسئولان قضایی این شهرستان ضروری است.
 حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه در نظارت بر اراضی و انفال حساسیت ویژه‌ای وجود دارد، گفت: منابع طبیعی با حراست و تثبیت اراضی، می‌تواند بسیاری از دعاوی را کاهش دهد.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی همچنین در نشست با اعضای شورای حل اختلاف محلات گفت: این شورا باید برای جلوگیری از فروپاشی بنیان خانواده بین زوجین تلاش کنند چراکه هیچ اقدامی لذت بخش‌تر از سازش نیست.
حجت الاسلام موسوی ادامه داد: حضور اعضای شورای حل اختلاف در اوقات بیشتری در شورا زمان رسیدگی به پرونده‌ها را کاهش می‌دهد.
وی بیان کرد: این شورا بخشی از دادرسی دستگاه قضایی را بدون چشمداشت اقتصادی و بر اساس احساس تعهد و تکلیف انجام می‌دهد.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: واگذاری امور به مردم همواره نتایج خوبی برای نظام اسلامی داشته است.
حجت الاسلام موسوی با اشاره به اینکه شورای حل اختلاف تابع تشریفات نیست،ادامه داد: این شورا میزان کار دادگستری را کاهش داد و توانست سازش در پرونده ها را افزایش دهد.

[ad_2]

Source link