اولین سامانه خرید و فروش تجهیزات پزشکی نو و دست دوم

وی ادامه داد: ابهام در قانونی یا غیر قانونی بودن تجهیزات دست دوم یا بازسازی شده یا ضعف نظارت در این حوزه باعث می شود که سرمایه گذاری برای واردات کالاهای دست اول و قانونی به کشور با مخاطره مواجه شود و هزینه آن نیز بالا برود به همین علت بخشی از فعالان این بازار به سمت واردات یا توزیع دستگاه های دست دوم و بازسازی شده رو می آورند که ارزانتر است حاشیه سود بیشتری دارد و مشتری هم دارد و همین مسئله می تواند به سلامت مردم و دقت در تشخیص و درمان های پزشکان آسیب بزند. دبیر انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشکی کشور در پاسخ به این پرسش که استقاده از تجهیزات پزشکی دست دوم و قاچاق به ضرری برای مردم دارد گفت: مهمترین مسئله این است که در حوزه های تشخیصی و درمانی مردم به مراجعات متعدد مردم به کلینیک ها، پزشکان ، آزمایشگاهها و مراکز تصویربرداری مختلف منجر می شود، مردم را دچار سرگردانی می کند و هزینه های آنها را افزایش می دهد. مسلمی ادامه داد: بخش دیگری از این توزیع وسایل پزشکی غیر مجاز توسط برخی شرکت های رسمی و مجوزدار انجام می شود، تعدادی از این شرکت ها بخشی از کارشان به صورت قانونی است اما به خاطر برخی مسائل از جمله دست اندازها و مشکلاتی که اخذ مجوزها دارد یا به علت منفعت طلبی، در مواردی نیز کالای پزشکی را بدون مجوز وارد کشور می کنند و اگر پیگیری شود، مشخص می شود که برخی از موارد ورود کالاهای پزشکی این شرکتها از مسیر قانونی نبوده است.

لوازم پزشکی دست دوممسلمی درباره عوامل ایجاد بازار غیر قانونی تجهیزات پزشکی گفت: عوامل زیادی برای این پدیده وجود دارد، یک عامل مهم این پدیده، بروکراسی مراحل اخذ مجوز و واردات کالا از مسیر قانونی است اما عامل مهمتر سودجویی افرادی است که در این بازار فعالیت می کند و نیز جذابیت بازار خرید و فروش تجهیزات پزشکی قاچاق است. وی افزود: بخش دیگر سودجویی برخی مراکز درمانی است که به دنبال این هستند با کمترین هزینه و نازلترین قیمت یک کالای پزشکی را اعم از کالای مصرفی یا سرمایه ای به دست آورند، ولو اینکه آن کالا کیفیت لازم و خدمات لازم را نداشته باشد و تلاش می کنند از طریق خرید وسایل غیر مجاز سود بیشتری به دست آورند. مسلمی گفت: در مجموع نظارت ناکافی، سودجویی برخی از مراکز درمانی یا متخصصان و پزشکان و قوانین و مقررات دست و پا گیر که برای واردات قانونی وجود دارد و نیز تعرفه گذاری نامناسب که در برخی جاها وجود دارد همگی دست به دست هم داده و بازار قابل توجهی از خرید و فروش تجهیزات پزشکی غیر مجاز را در کشور به وجود آورده است. 5. توان «هندپیس» را دقیق بدانید؛ معمولا فروشنده توان مصرفی دستگاه لیزر دایود را میگوید که عدد مهمی نیست! مهم توان هندپیس است.

تجهیزات پزشکی دست دوم

وی افزود: اگر وسایل و تجهیزات پزشکی در همه این مراکز استاندارد و دقیق باشند، معمولا به مراجعه چندباره مردم به این مراکز نیازی نیست اما به خاطر غیر استاندارد و دقیق نبودن این دستگاه ها، پزشک ممکن است به جواب آزمایش یا تصویربرداری اعتماد نکند و آزمایش و تصویربرداری مجدد برای فرد تجویز کند که هم برای مردم و هم برای بیمه ها هزینه بر است و در مواردی نیز ممکن است به تشخیص و درمان اشتباه منجر شود. مسلمی گفت: این یک مسئله نسبی است، ممکن است در مواردی دستگاه پزشکی دست دوم یا بازسازی شده، عملکرد قابل قبولی نیز داشته باشد اما به علت ضعف نظارت بخش زیادی از این دستگاه ها ممکن است عملکرد قابل قبولی نداشته باشند، البته مطابق قانون فقط سه یا چهار دستگاه مثل ام آر ای، سی تی اسکن و آنژیوگرافی اجازه بازسازی دارند و بقیه دستگاه های پزشکی هم دست دوم و هم بازسازی آنها مطابق مقررات کشور ممنوع است.

این محصولات شامل لباس های یک بار مصرف بیمارستانی، چسب های ضد حساسیت پزشکی، انواع دستکش های یکبار مصرف، گان و شان، سرنگ، آبسلانگ، انواع سوند ها، کلاه بیمار و جراح، ماسک سه لایه ، سر سوزن، آنژیوکت و … از ماسک فیلتر دار برای پوشاندن بینی و دهان شخص استفاده میشود و با ۲ یا ۴ بند کشی در محل استفاده قرار میگیرد. ماسک استاندارد برای استفاده در محیطهای مراقبتهای بهداشتی ماسکهای تنفسی n95 است که با هدف فیلتر کردن ۹۵ درصد از ذرات معلق موجود در هوا با اندازهی ۰/۳ میکرومتر و بیشتر، طراحی شده است. سعی کنید در عکس ها فقط وسیله مورد نظر قرار داشته باشد، یعنی وسایل دیگری در عکس نباشد، بخصوص وسایلی که برای فروش نیستند. فروش پلاتین پزشکی دست دوم در گلستان گرگان – – فروش پلاتین پزشکی دست دوم در گلستان گرگان – – برای مشاهده جزئیات و اطلاعات تماس آگهی ها ، میبایست ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. گام سوم مقایسه و انتخاب : شما در این گام میبایست بین دستگاه های ارایه شده و نیازمندی های خود ,یک دستگاه مناسب را انتخاب نمایید در این مرحله نیز مشاوران گروه لیزر ایرانیان میتوانند شما عزیزان را راهنمایی کنند.

ادامه مطلب تجهیزات پزشکی دست دوم : https://divarmed.com/