انتقاد شدید مشاور بلندپایه رییس جمهوری کره جنوبی از آمریکا

[ad_1]

به گزارش روزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست از چین، «مون چونگ این» مشاور رییس جمهوری کره جنوبی روز دوشنبه گفت: پس از اینکه این کتاب را مطالعه کردم نسبت به اینکه می توان به آمریکا به عنوان یک متحد اعتماد کرد دچار تردید شدم.

مشاور ویژه رییس جمهوری کره جنوبی در امور خارجی و امنیت ملی در مصاحبه با خبرنگاران، رهیافت آمریکا را در قبال کره شمالی «هرج و مرج گونه» توصیف کرد و گفت که قویا در مورد راهبردهای آمریکا دچار تردید شده است.

مقام بلند پایه کره جنوبی همچنین جان بولتون نویسنده کتاب «اتاق حوادث» و مشاور سابق امنیت ملی آمریکا را به دلیل اینکه مانعی برای رسیدن به یک توافق با کره شمالی برای برداشتن تحریم ها در قبال توقف برنامه هسته ای بوده است مورد انتقاد قرار داد.

مون، سیاست ها و رهیافت های آمریکا در قبال کره شمالی از جمله در طول مذاکرات میان سران دو کشور را بسیار مبهم خواند و گفت: چطورمی توانند اقداماتی انجام دهند که چنین آثار جدی به دنبال داشته باشد سیاست ها در قبال گفت و گو با کره شمالی و حل و فصل مساله شبه جزیره کره در آمریکا بسیار آشفته بوده است.

مشاور رییس جمهوری کره جنوبی یکی از اصلی ترین مشکلات برای نرسیدن به توافق را دیدگاه های بولتون دانست و گفت: این یک فرد دارای اختلالات روحی و روانی خواستار بیشترین فشارها و تحریم ها و حتی استفاده از گزینه نظامی در صورت لزوم بوده است بی آنکه جان مردم دیگر کشورها برایش اهمیتی داشته باشد.

وی بولتون را از جمله «منفورترین» افراد خوانده و افزوده است او یکی از اصلی ترین عاملانی بود که اجازه نداد توافق نزدیک با کره شمالی به نتیجه برسد.

[ad_2]

Source link