انتخابات ۲۰۲۰؛ شکاف بی سابقه جامعه آمریکا از زمان جنگ داخلی

[ad_1]

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، شبکه خبری راشاتودی به نقل از «دنی ونآیل» سفیر پیشین رژیم صهیونیستی در ایالات متحده افزود : نتایج نامشخص انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا و امید به بسته شدن پرونده انتخابات در دیوان عالی حکایت از آن دارد که جامعه آمریکا تا چه اندازه متزلزل و متشتت شده است.

وی افزود: در جامعه آمریکا به حدی شکاف ایجاد شده که از زمان جنگ داخلی از ۱۵۰ سال پیش تاکنون چنین تنش هایی بی سابقه بوده است.

دیپلمات پیشین رژیم اسرائیل در ایالات متحده با اشاره به رقابت تنگاتنگ ترامپ-بایدن، در مورد آنچه که اسرائیل از واشنگتن انتظار دارد، تصریح کرد: تردیدی نیست که ترامپ بیشترین حمایت از اسرائیل به عمل آورد؛ اما بایدن نیز در کنگره آمریکا ید طولایی در رای دادن به نفع اسرائیل دارد.

وی ادامه داد: بایدن درطول چهل و هفت سال حضورش در مجلس سنا، حتی یک بار هم بر علیه اسرائیل رای نداده است. بنابراین گمان نمی کنم درباره سیاست خارجی هر دو نامزد در حوزه خاورمیانه اختلاف چندانی وجود داشته باشد.

آیلون گفت: شاید بزرگترین مسئله سیاست خارجی دولت بایدن، احیای احتمالاً توافق هسته ای با ایران باشد که ترامپ به طور یکجانبه از آن خارج شد؛ اما نباید انتظار داشت که در دولت بایدن همه چیز به مانند دوران قبل ترامپ برگردد.

وی یادآورشد: دولت ترامپ مدعی ایجاد توافق بهتر با تهران از طریق تحریم های فلج کننده شده؛ این استراتژی به وضوح مطابق انتظار نتیجه ای در پی نداشت.

تا این لحظه و بنا به گزارش شبکه خبری فاکس نیوز، جو بایدن و دونالد ترامپ هریک تاکنون به ترتیب ۲۳۸ و ۲۱۳ آرای الکترال را به خود اختصاص داده اند و هیچ یک تا  این لحظه موفق به کسب حد نصاب ۲۷۰ رای الکترال نشده است.

انتخابات آمریکا دیروز سه شنبه به وقت محلی برگزار شد. هنوز تعداد دقیق رای دهندگان اعلام نشده است ولی ۱۰۳ میلیون نفر بصورت پستی رای داده بودند.

[ad_2]

Source link