امروز ظرفیت خوبی در بخش آزادراهی با وزارت راه و شهرسازی داریم

[ad_1]

سعید محمد عصر یکشنبه در حاشیه امضای تفاهمنامه همکاری مشترک میان مناطق آزاد و این قرارگاه اظهارداشت: بخش‌های مختلفی از دولت در حوزه سرمایه‌گذاری قرارگاه همکاری دارند. به عنوان مثال ما امروز ظرفیت خوبی در بخش آزادراهی با وزارت راه و شهرسازی داریم که کار سرمایه‌گذاری در این زمینه  انجام می‌دهیم.  آزاد راههای زیادی است که امروز قرارگاه به عنوان سرمایه‌گذار در حال کار است که امسال هم دو تا از این آزادراه‌ها افتتاح خواهد شد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در ادامه با بیان اینکه در سایر بخش‌ها مانند نفت و گاز قرارگاه همکاری دارد، عنوان کرد: در بحث  پالایشگاه آناهیتا که فاز بعدی ستاره خلیج فارس است قرارگاه به عنوان سرمایه‌گذار ورود خواهد کرد.

محمد خاطرنشان کرد: در حوزه کشاورزی که یکی از موضوعات مهم اشتغال‌آفرین برای کشور است تفاهمنامه خوبی با وزارت جهاد کشاورزی امضا کردیم که بتوانیم احیای اراضی داشته و آنها را به شرکت‌های تعاونی واگذار کنیم.

وی یادآور شد: در بحث الگوی کشت موفق و صنایع تبدیلی بتوانیم کمک و مساعدت کنیم که بخش  کشاورزی رونق بگیرد. در حوزه معدنی هم به همین صورت.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا ادامه داد: در بخش معادن هم همکاری خوبی با وزارت صمت در زمینه اکتشاف‌ها و باز کردن معادن خیلی مهم در جنوب کرمان و اخیراً سیستان و بلوچستان داشتیم.

محمد تصریح کرد: در بخش‌های مختلف خصوصا درً مناطق مرزی هم همکاری هایی را با وزارت صمت شروع کردیم. من فکر می‌کنم قرارگاه به عنوان یک ظرفیت‌ساز جدید که بتواند ورود پیدا کند موجب می‌شود به نوعی یک اقتصاد مردم نهاد را  طراحی کند و مردم را بیشتر در پروژه‌های مهمی مثل بخش کشاورزی و معادن درگیر کند که شاید تا به امروز یک مقدار مغفول مانده است.

[ad_2]

Source link