امام خمینی (ره) احیاگر اسلام ناب محمدی بود

[ad_1]

آیت الله عبدالکریم عابدینی در مراسم گرامیداشت ارتحال امام خمینی (ره) که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، با تسلیت سالگرد عروج ملکوتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی افزود: بی‌شک پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در بهمن ۵۷، با اندیشه‌های مدبرانه امام راحل محقق شد.
وی با اشاره به اینکه اندیشه‌های معمار کبیر انقلاب اسلامی برای همیشه به‌عنوان چراغ هدایت ملت ایران باقی است، افزود: مسوولان در راستای تبیین و تشریح هرچه بهتر ارزش‌های انقلاب و اندیشه امام راحل باید بیش از پیش تلاش کنند.
آیت الله عابدینی هدف از برگزاری مراسم بزرگداشت حضرت امام راحل را حفاظت و حراست از اندیشه های ناب و ماندگار ایشان  دانست  که برگرفته از قرآن کریم و دین مبین اسلام هستند، وی ادامه داد: اندیشه های سیاسی، اجتماعی، عرفانی و اخلاقی حضرت امام جهانی، آسمانی و الهی است.
امام جمعه قزوین گفت: امام راحل قرآن را در زندگی ما به جریان انداختند و با استعانت از آیات این کتاب مقدس می توان دریافت که قرار خدا این نیست که کافران بر مومنین مسلط باشند.
آیت الله عابدینی ادامه داد: امام با طرح دکترین ولایت فقیه نشان داد که از اندیشه ژرف و والایی برخوردار است.
آیت اله عابدینی اضافه کرد: امام در تمام روزهای تبعید و دوری از وطن اعتقاد و باور داشت که نصرت و یاری خدا نزدیک است و هرکس که خدا به یاری اش اراده کند هیچ کس نمی تواند او را شکست دهد. 
وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: غفلت از رهنمودهای امام راحل و رهبر خطر جدی برای انقلاب است که بر همین اساس دشمن و رسانه های شیطانی تمام نیروی خود را برای این هدف بسیج کرده اند و ما در این خصوص باید هوشیار باشیم.
آیت الله عابدینی با اشاره توجه امام به امر به معروف و نهی از منکر؛ بی توجهی به این 2 را موجب خسران دنیا و آخرت خواند و تصریح کرد: جامعه سالم جامعه ای است که مخالف نیز حق صحبت کردن داشته باشد. اما رسم آمریکا این است که پای خود را بر گلوی مخالف قرار دهد و رسم اسلام این است که مخالف هم بتواند عقاید خود را بیان کند. 
وی با بیان اینکه مسوولان در نظام جمهوری اسلامی باید از سیره امام راحل و مقام معظم رهبری الگو بگیرند،یادآور شد: مسوول مملکتی که بخواهد نفاق ایجاد کند، آن مسند بر او حرام است و استفاده از فرصت های شغلی برای مطامع دنیوی خیانت به نام امام و انقلاب است. 
 

[ad_2]

Source link