امام جمعه میبد:‌ صندوق حمایت از دانش آموزان نیازمند تاسیس شود

[ad_1]

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی روزشنبه در شورای آموزش و پرورش شهرستان افزود: با اختصاص وقف و همچنین سهام کارخانه‌ها و شرکت‌های بزرگ می‌توان منابعی پایدار مالی برای مراکز علمی آموزش و پرورش ، دانشگاه و حوزه های علمیه مشخص کرد تا نیاز به پیگیری‌های مقطعی برای اجرای هر طرح و برنامه‌ای نباشد.

وی آموزش و پرورش شهرستان را به پیشگام شدن در محاسبه منابع پایدار و ارائه گزارش پیشرفت این طرح دعوت کرد و ادامه داد : همه اداره‌ها و نهادها باید پیوست همکاری و کمک به آموزش و پرورش و اهداف آن داشته باشند.

اعرافی از مسوولان آموزش و پرورش و مدیران مدارس خواست تا پایان سال ۹۹ بدهی‌ به اداره اوقاف و امور خیریه را پرداخت کنند و نسبت به پرداخت هزینه‌های آب و برق واحدهای آموزشی اهتمام بیشتری داشته ‌باشند.

رییس شورای فرهنگ عمومی میبد با اشاره به طرح « هر سال ۱۰ مدرسه» ، اظهار کرد: با توجه به فرسوده بودن ساختمان بعضی از مدرسه‌ها همه باید همکاری کنند تا این طرح از سال ۹۹ با ساخت ۲۰ مدرسه در هر سال ادامه یابد تا چشم انداز ۱۰ سال ۱۰۰ مدرسه در مدت پنج سال اجرا شود.

اعرافی با تشکر از تلاش معلمان برای پیشگیری از افت تحصیلی دانش‌آموزان در صورت تداوم شیوع کرونا

گفت: در صورت ادامه وضعیت موجود باید همراه با ابتکار و با شیوه های گوناگون آموزش ادامه یابد .

وی تاکید کرد: خانواده‌ها باید همکاری کنند تا دانش آموزان نه تنها افت تحصیلی پیدا نکنند بلکه سلامت و نشاط و رشد علمی و معنوی و تربیتی آنها نیز ارتقا پیدا کند.

همچنین فرماندار و رییس شورای آموزش و پرورش شهرستان میبد از مسوولان این نهاد و معلمان خواست با توجه به نقش اطلاع رسانی و فرهنگ سازی که به عهده دارند در عملی شدن ابلاغیه‌های شورای تامین در ارتباط با لزوم رعایت دستورالعمل‌های پیشگیری از ابتلا به کرونا همکاری کنند.

حسین فلاح با تشکر از همکاری خیران و پیگیری مسوولان آموزش و پرورش در ارتباط با مدرسه‌سازی گفت: با تعریف برنامه‌های هدفمند و چشم اندازهای چند ساله می‌توان بسیاری از اقدامات را با همکاری بخش دولتی و خصوصی انجام داد.

رییس آموزش و پرورش میبد هم با اشاره به لایحه ۲ فوریتی مجلس ، تغییر تاریخ آزمون ورود به دانشگاه ها را سبب تضعیف روحیه دانش‌آموزان ذکر کرد.

محسن موحدی فر با ارائه گزارشی از موفقیت دانش‌آموزان در آزمون ورود به مراکز آموزش عالی سال‌های گذشته به نگرانی  دانش‌آموزان ،معلمان و خانواده‌های آنها در ارتباط با تغییر زمان آزمون یادشده  اشاره کرد.

وی همچنین از اداره‌ها و نهادهایی مانند شهرداری، شورای شهر ،  اوقاف و امور خیریه ، مسکن و شهرسازی خواست تا در اختصاص زمین با قیمت مناسب برای ایجاد فضای آموزشی به صورت مجتمع همراهی و همکاری کنند.

این مسوول به آمادگی آموزش و پرورش برای راه‌اندازی مدارس به صورت مجازی و هم فیزیکی اشاره کرد و افزایش آمار دانش‌آموزان بی بضاعت در سال تحصیلی جدید را نیز یادآور شد.

وی بدون اشاره به تعداد دانش آموزان نیازمند گفت: در سال تحصیلی جدید شاهد فعالیت ۱۵۷ مدرسه دولتی و غیردولتی هستیم که از این تعداد ۲۱ مدرسه غیردولتی است.

همچین عباس کلانتری رییس دانشگاه میبد به تمهیدات اندیشیده برای برگزاری آزمون یادشده از سوی دانشگاه خبر

داد و  افزود: با توجه به وضعیت کرونا ،علاوه بر ضدعفونی مکان ها و به کارگیری تعداد مراقبان بیشتر با توجه به لزوم رعایت فاصله گذاری و تقویت سیستم صوتی سه برابر سال گذشته هزینه شد .

وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه مجازی برای دانشجویان با توجه به شیوع کرونا گفت : این سامانه می‌تواند برای برگزاری کلاس های فوق‌العاده برای معلمان و دانش آموزان هم مورد استفاده قرار گیرد.

در نشست یادشده از چند نفر خیران مدرسه‌ساز نیز تجلیل شد و مرکز شهرستان ۱۰۵هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.

در سال تحصیلی ۹۹- ۹۸ ، ۲۲ هزار و ۶۰۰ دانش آموز در شهرستان میبد مشغول تحصیل بودند.

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز شنبه گفت که از اوایل اسفند ماه ۹۹ تاکنون ۳۰۶ هزار و ۷۵۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۲۱۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد افراد متوفی در ایران به ۱۶ هزار و ۹۸۲ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری بیان کرد: از ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۵۴۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شده اند که از این تعداد  یک هزار و ۶۷ نفر دربیمارستان  بستری شدند.

معاون وزارت  بهداشت گفت: تاکنون ۲۶۵ هزار و ۸۳۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و همچنین چهار هزار و ۱۱ نفر از بیماران تحت مراقبت قرار دارند.

لاری بیان کرد: تا کنون ۲میلیون و ۴۸۲ هزار و ۵۵۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی افزود: استان‌های تهران، مازندران، گلستان، فارس، آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، خراسان رضوی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، لرستان و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند  و شرایط در  استان‌های آذربایجان غربی، خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، زنجان، همدان، کهگیلویه و بویر احمد، مرکزی، یزد، گیلان و قم  هم در وضعیت هشدار است.

[ad_2]

Source link