امام جمعه شاهرود: امام خمینی ملت ایران را عزتمند کرد.

[ad_1]

حجت الاسلام والمسلمین عباس امینی در خطبه های این هفته در حسینیۀ اعظم قلعۀ شاهرود افزود : با نگاه متفاوت امام و شعار استقلال . آزادی  . جمهوری اسلامی ، ملت ایران به خواسته های کلان  دست یافته و متحول شدند .

وی با بیان این که امام خمینی (ره) فقه را وارد زندگی مردم و حکومت کرد، گفت: حرکت حکومت و حاکمیت براساس  فقه ، کشور را از طاغوت دور نمود.

خطیب جمعه شاهرود با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در سالگرد ارتحال امام راحل گفت : امروز نیز نیازمند تحول هستیم و از درجا زدن و ایستادن باید خلاص شویم.

به گفتۀ او، ازوابستگی  به نفت باید دور شویم چرا که خیلی از کشور های دنیا بدون نفت اقتصاد خود را مدیریت می کنند.

وی ادامه داد: در بیانات رهبری  تامین عدالت ، ریشه کنی اعتیاد و رشد جمعیت اولویت داشت.

امام جمعۀ شاهرود قتل بی‌رحمانۀ یک سیاه پوست توسط پلیس آمریکا را چالش بزرگ برای حقوق بشر این کشور برشمرد و تاکید کرد: سابقۀ اسرائیل غاصب و  آمریکا در تاریخ نشان از ظلم و جور بر ملتشان و عدم رعایت حقوق بشر است.

وی با اشاره  به روز جهانی محیط زیست : جهان تنها شعار حفاظت از آن را می دهد در حالی که  دین اسلام  به آن توجه ویژه کرده  است.

امام‌جمعۀ شاهرود با بیان این که آب ، خاک ، هوا و محیط زیست سرمایه های گرانقدر برای نسل های آینده است تاکید کرد ؛ اگر معنویات در جامعه‌ای  آلوده شود ، فعالان این حوزه هم  فریاد بزنند.

امینی تاکید کرد: به بهانۀ اقتصاد گردشگری نباید  حریم شکنی کنند و دستگاه های اجرایی مسئول ، حساس و پاسخگو باشند.

  

[ad_2]

Source link