امام جمعه بیجار: غدیر از بزرگترین اعیاد اسلامی است

[ad_1]

حجت الاسلام علی مرادی در خطبه های نماز جمعه این هفته بیجار با تبریک فرا رسیدن عید سعید غدیر اظهار داشت: باید نسل به نسل برای فرزندان ما این عید بزرگ بازگو شود و به آن توجه و اهمیت بیشتری داده شود چون واقعه غدیر خم از اعیاد شعبانیه و حتی از حادثه عاشورا و تاسوعا هم مهمتر است.

وی اضافه کرد: عید سعید غدیر متعلق به همه مسلمانان جهان است، برادران اهل سنت هم به این حادثه مهم و تاریخی در کتب متعدد علمای بزرگ خود تاکید و اشاره داشته و برای چنین روزی احترام خاصی قایل هستند.

امام جمعه بیجار با اشاره به برگزاری اولین نماز جمعه در سال جدید در این شهرستان پس از شیوه بیماری کرونا افزود: با توجه به اعلام وزارت بهداشت و درمان مبنی بر خارج شدن شهرستان از وضعیت قرمز به وضعیت زرد، با رعایت پروتکل های وزارت بهداشتی و درمانی، نماز جمعه اهل سنت و شیعه امروز برگزار شد.

او یادآور شد: خارج شدن از وضعیت قرمز و ورود به وضعیت زرد، دلیلی برای عدم رعایت بهداشت و فاصله اجتماعی نیست بلکه با رعایت عموم جامعه این اثر در بهداشت و درمان واقع شده و با ادامه همین روش، می توان به وضعیت سفید و عادی هم دست یافت.

حجت الاسلام مرادی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص حیله دشمنان علیه ملت ایران اسلامی گفت: هدف اصلی دشمن در افزایش مشکلات اقتصادی و تحریم، رویایی مردم و دولت است که در نهایت قصد شوم آنها آسیب رسانی به نظام اسلامی است.

وی تاکید کرد: مقام معظم رهبری با تقدیر و تشکر از زحمات همه نیروهای بهداشت و درمان، رعایت پروتکل های بهداشتث برای برگزاری اعیاد پیش رو و همچنین برگزاری مراسم محرم و صفر را از اهمیت بالایی بر شمردند.

امام جمعه بیجار گفت: رفع مشکلات اقتصادی مردم مطالبه مقام معظم رهبری و عموم جامعه است لذا مسوولین کشوری و دولتی باید با همراهی و همکاری مردم در رفع سریع مشکلات اقتصادی جامعه تلاش کنند.

در شهرستان بیجار با رعایت پروتکل های بهداشتی شامل مهر در بسته بندی، ضد عفونی نمازگزاران در هنگام ورود و همچنین اقامه نماز با رعایت فاصله اجتماعی در مساجد حسینه و حضرت محمد در شهر بیجار و سایر شهرهای تابع برگزار شد.

عصر امروز هیات مذهبی و مردمی به مناسبت عید سعید غدیر، اقدام به پخت غذا با رعایت بهداشت، راه اندازی کاروان موتوری و خودروی، برپایی ایستگاه های صلواتی در مقابل مساجد و تکایایی شهر بیجار، صبح فردا کاروان پیاده روی غدیر از مزار شهدای گمنام تا گلزار شهدای شهرستان از جمله برنامه های ستاد غدیر در بیجار است.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

[ad_2]

Source link