الفتح: پارلمان پرونده حضور آمریکایی ها را در عراق بررسی می کند

[ad_1]

به گزارش ایرنا، الفتلاوی در اظهاراتی خبری گفت که قوانینی وجود دارد که توسط کمیته های پارلمان به ریاست شورای نمایندگان ارائه می شود که باید در دستور کار نشست های آینده قرار گیرد. 

وی افزود که نشست های آینده پارلمان شامل طرح بسیاری از قوانین و همچنین میزبانی شماری از مقامات کشور برای بحث درباره توطئه های خارجی علیه عراق خواهد بود. 

عضو ائتلاف الفتح به رهبری «هادی العامری» اظهار کرد که پرونده حضور نیروهای بیگانه در عراق در نشست های آینده پارلمان با تمام جزئیات آن مورد بحث قرار خواهد گرفت.

پارلمان عراق ۱۵ دی ۹۸ در نشستی فوق العاده با حضور «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر وقت این کشور به اخراج نیروهای آمریکایی رای داد. 

پارلمان این کشور پس از سه ماه از آخرین جلسه فوق‌العاده رای اعتماد به کابینه «مصطفی الکاظمی»، امروز (شنبه) کار  قانونگذاری خود را دوباره از سرگرفت.

نشست های عادی پارلمان عراق در پی انتشار ویروس کرونا از اوایل اسفند سال گذشته به حال تعلیق درآمد و امروز پس از حدود شش ماه نخستین جلسه عادی پارلمان این کشور برگزار شد. 

پیشتر «محمد الحلبوسی»، رئیس پارلمان عراق در سخنانی گفته بود که ۲۰ نماینده به همراه خانواده‌ها و محافظان شخصی آنان به کرونا مبتلا شده‌اند.

در نشست امروز پارلمان در باره برنامه اصلاحات دولت بحث و تبادل نظر شد و دو پرسش شفاهی نیز برای وزیران دارایی و برنامه‌ریزی عراق ارسال شد.

[ad_2]

Source link