الحاق بندر شهید بهشتی به منطقه آزادچابهار یک دستاورد بزرگ است

[ad_1]

محمد راستاد روزچهارشنبه در مراسم افتتاح پروژه های بندرچابهار با اشاره به فعالیت های خوب در شرایط کرونا اظهار داشت:  در بندر چابهار ۱۰۰ درصد رشد فعالیت ها را شاهد هستیم و هم اینک حوزه ترانزیت ۱۸۰ برابر افزایش داشته و صادرات محصولات غیرنفتی ۳۸ درصد رشد را نشان می دهد.

وی با اشاره به برقراری سه خط لاینری بین چابهار و هندوستان، خاطرنشان کرد: بندرچابهار یکی از مقاصد ورود کالاهای اساسی است که توانسته ایم افزایش سهم ترانزیت را رقم بزنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: همزمان با رشد و توسعه دسترسی دریایی، بایستی ظرفیت های پسکرانه ای هم برای ریل، جاده و فرودگاه توسعه پیدا کنند تا این طرح به بهترین شکل به بهره برداری برسد.

راستاد ادامه داد: بخش خصوصی در این شرایط سخت عملیات پروژه هایی با اعتبار ۹۱۴ میلیارد تومان را شروع کرده است که جای قدردانی دارد.

وی با بیان اینکه توانستیم شاهد تعامل بسیار خوبی بین سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان متولی و منطقه آزاد چابهار در قالب یک تفاهمنامه باشیم و مجموعه اقدامات و برنامه ریزی های انجام گرفته در بندر چابهار آن را به یکی از مهم ترین پایانه های چند منظوره تبدیل کرده است و توانسته یکی از الگوهای موفق بندری باشد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: ظرفیت بندر چابهار هم اکنون به ۱۱ میلیون تن رسیده و باید پسکرانه آماده تا کالا به نقاط مختلف کشور ارسال شود.

[ad_2]

Source link