افت فشار گاز طبیعی شهرکرد تا ۲۵ سال آینده برطرف شد

[ad_1]

سیامک حیدری روز  پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت:  توسعه شبکه گاز و گازرسانی در دولت تدبیر و امید در مناطق سخت‌گذر این استان با محوریت تحقق عدالت اجتماعی نسبت به گذشته شتاب گرفته است.

به گفته وی،امسال مشعل گاز طبیعی در منطقه بازفت، به عنوان تنها شهر بدون گاز استان روشن و عملیات واگذاری انشعاب به ساکنان آغاز خواهد شد. 

مدیرعامل شرکت گاز چهارمحال و بختیاری، انتقال خطوط شبکه گاز در مناطق  سخت‌گذر و سردسیر بازفت را در سال جاری جزء برنامه‌های با اولویت اعلام و تاکید کرد: بخش عمده مسیر لوله‌گذاری با برش کوه انجام می‌شود.
حیدری، طول شبکه گاز در حال انجام را حدود ۵۰ کیلومتر شبکه تغذیه در ارتفاعات کوهستانی و گردنه‌ها ذکر کرد و گفت:به عقیده کارشناسان، طرح انتقال گاز از گردنه چری و شهر بازفت یکی از دشوارترین طرح‌های شکافت کوه و تراشه‌برداری در کشور محسوب می‌شود. 

وی، با اشاره به تکمیل و اجرایی ۶۶ درصدی تعداد مشترکین صنعتی و کشاورزی این استان در دولت یازدهم و دوازدهم تاکید کرد: بیش از ۹۱ هزار و ۳۳۸ مشترک گاز طبیعی با اجرای یکهزار و ۳۴۰ کیلومتر شبکه با نصب ۳۲ هزار و ۱۱۰ علمک و پذیرش ۹۱ هزار و ۳۳۸ مشترک در دوره  یادشده ،تعداد خانوار بهره مند زیر پوشش گاز طبیعی از ۲۳۴ هزار و ۵۱۳ به ۳۲۱ هزار و ۶۶ خانوار افزایش یافته که رشد ۳۷ درصدی را در برداشته است.

مدیرعامل شرکت گاز چهارمحال بختیاری تصریح کرد:با انجام گازرسانی به روستاها در دولت یازدهم و دوازدهم، تاکنون ۵۰۹ روستا از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده و بدین ترتیب درصد پوشش جمعیت روستایی به  ۸۹.۸  درصد و در مجموع، جمعیت برخوردار از گاز طبیعی در مناطق شهری و روستایی  استان به  ۹۶ درصد افزایش یافت است .

وی افزود: همچنین در بخش مشترکین صنعتی و کشاورزی با رشد ۶۶ درصدی، تعداد مشترکین از ۸۸۳ به یک هزار و۴۶۹ مشترک صنعتی و کشاورزی رسیده است و هم‌اکنون ۲۵ شهرک و ناحیه صنعتی استان تحت پوشش گازرسانی قرار گرفتند.

[ad_2]

Source link