افتتاح فاز نخست طرح توسعه شرکت صنعتی آذین فورج اسفراین

[ad_1]

فرماندار اسفراین روز یکشنبه در حاشیه آیین افتتاح این طرح تولیدی و صنعتی به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح توسعه شرکت صنعتی آذین فورج اسفراین در ۲ فاز اجرایی می‌شود که فاز نخست امروز با اشتغالزایی مستقیم ۱۰۰ نفر به بهره برداری رسید.

طاهر رستمی افزود: در فاز نخست طرح توسعه شرکت صنعتی آذین فورج سالانه سه هزار تن قطعات فورجی آهنگری در صنایع کشاورزی، ریلی و خودرو تولید می شود.

وی افزود: فاز دوم طرح توسعه شرکت صنعتی آذین فورج نیز با سرمایه گذاری سه هزار و ۴۸۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به آهنگری سنگین اختصاص یافته است.

رستمی گفت: این فاز از این طرح صنعتی  ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش بینی می شود تا دهه فجر امسال به بهره برداری برسد و ۱۵۰ نفر دیگر به طور مستقیم در این شرکت صنعتی مشغول به کار شوند.

وی افزود: اکنون در شرکت آذین فورج ۵۴۶ نفر به طور مستقیم مشغول به فعالیت هستند و این میزان تا سال آینده به هزار نفر خواهد رسید.

۱۶۱ پروژه عمرانی تولیدی و خدماتی هفته دولت در اسفراین افتتاح یا کلنگ زنی شد.

شرکت آذین فورج اسفراین، بزرگترین شرکت صنعتی بخش خصوصی در استان خراسان شمالی است که ظرفیت تولید سالیانه ۹ هزار تن انواع قطعات صنعتی را دارد.

این شهرستان ۱۲۰ هزار نفری در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد و با داران بودن ۲ صنعت بزرگ فولاد و لوله گستر و صنایع پایین دست آن، قطب صنعتی خراسان شمالی است.
  

[ad_2]

Source link