اطلاع‌رسانی خبرنگاران در شرایط سخت، یک ارزش است

[ad_1]

حجت‌الاسلام والمسلمین رمضانعلی معتمدی روز جمعه بمناسبت روز خبرنگار در حاشیه بازدید از خبرگزاری ایرنا مرکز اصفهان افزود: در مقابل، ما مسوولان باید در جهت تامین حداقل نیازهای خبرنگاران  از جمله در بحث حقوق و بیمه تلاش کنیم.
وی ایجاد شرایط فراگیری آموزش‌های مرتبط با خبر را از نیازهای فعالان این عرصه برشمرد و اظهارداشت: این آموزش‌ها موجب ارتقای کیفی کار خبرنگاران و ایفای نقش آنها به بهترین نحو می‌شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان یادآور شد: خبرنگاران با ایجاد تنوع و تکثر در تولید فرآورده‌های خبری بر جذابیت و مطلوبیت کار خبر تاثیر می‌گذارند.
وی اضافه کرد: ارزیابی ها نشان از آن دارد که فضا و محیط کاری برای خبرنگاران در استان خوب است ولی هنوز با وضع مطلوب فاصله دارد.

معتمدی با تاکید بر اهمیت انعکاس اخبار مساجد در استان تصریح کرد: هر مسجد باید یک خبرنگار داشته باشد تا بتوان به بهترین نحو ممکن اخبار محله ها جمع‌آوری و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
وی  افزود: در حوزه نشریات، استان اصفهان از سابقه، پیشینه و ظرفیت های خوبی برخوردار است و اکنون استان دارای ١٣ روزنامه، حدود ۴٠٠ نشریه، هفته نامه، فصلنامه و ماهنامه است.

در هفدهم مردادماه سال ۱۳۷۷، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی، به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید، به همین مناسبت، شورای فرهنگ عمومی، هفدهم مرداد ماه هر سال را به عنوان «روز خبرنگار» نام‌گذاری کرد.

[ad_2]

Source link