اصناف متخلف در سنندج ۱۰ روز پلمب می‌شوند

[ad_1]

منصور مولانایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در هفته گذشته حدود ۱۵ مورد از اصناف متخلف پلمب شدند اما تاکید ما بر این است که با اقناع و گفت و گو از پلمب اصناف جلوگیری کنیم.

وی با بیان اینکه به ادارات هم اعلام شده که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و از عرضه مواد غذایی جلوگیری کنند، اضافه کرد: اداراتی که امکان انجام کارها به صورت دورکاری دارند ۵۰ درصد ظرفیت نیروی‌ آنها به صورت دورکاری فعالیت ‌کنند.

مولانایی افزود: آرایشگاه‌ها، بنگاه‌های معاملاتی و ملکی، طلافروشی‌ها و باشگاه‌های ورزشی از اماکنی است که تصمیم بر تعطیلی آنها نیز گرفته شده است.

وی یادآور شد: دلیل تاخیر در اجرای تعطیلی اماکن جدید از زمان تصمیم آن در ستاد کرونای استان تاکنون این بود که بعد از طی مراحل اداری از امروز این محدودیت‌ها به اصناف ابلاغ شده است.

معاون فرماندار و جانشین رییس ستاد مقابله با بحران فرمانداری گفت: بازرسی‌ها در سطح بازار شهرستان در سه نوبت صبح و عصر هر بار با سه اکیپ و شب با اکیپ کمتر انجام می‌شود.

مولانایی با اشاره به اینکه ساعت کاری بانک‌ها هشت تا ۱۲ است و سرویس ایاب و ذهاب ادارات فعالیت نمی‌کند، تاکید کرد: اکیپ‌ها شامل نیروی انتظامی، مرکز بهداشت، شهراری، فرمانداری و اتاق اصناف است.

بنابر آخرین گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر پنجشنبه ۸ آبان، ۵۵۸ هزار و ۶۴۸ نفر در کشور به کووید ۱۹ مبتلا و ۳۳ هزار و ۷۱۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ۶۴۷ هزار و ۹۱۷ نفر هم بهبود یافته‌اند و پنج هزار و ۱۲ بیمار هم در حال حاضر در وضغیت اضطراری کرونا و بدحال هستند.

[ad_2]

Source link