اشتغال ۳۰۰ هزار مددجوی کمیته امداد در سال ۱۴۰۰

[ad_1]

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید مرتضی بختیاری روز شنبه در مراسم رونمایی از سامانه جامع مزیت‌سنجی شغلی شهرستان‌های ایران  همچنین افزود:‌ در سال ۹۸ توانستیم با تلاش شبانه روزی همکاران پر تلاش کمیته امداد، ۱۷۶ هزار شغل ایجاد کنیم و برنامه امسال ما برای ۲۰۰ هزار شغل پایه ریزی شده است.

وی با بیان اینکه توانمندسازی و ایجاد درآمد با ثبات در صدر برنامه‌های کمیته امداد است، اظهار داست: مسکن، اشتغال و کار فرهنگی( خودباوری و خوداتکایی) سه محور توانمندسازی و از اولویت برنامه های کمیته امداد برای مددجویان است.

رییس کمیته امداد با بیان اینکه در حوزه اشتغال کارهای خوبی در کمیته امداد صورت گرفته، گفت: در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهوری پیشنهاد دادیم که ۱۰ هزار میلیارد تومان برای اشتعال به کمیته امداد تسهیلات داده شود زیرا زمینه اشتغال مددجویان در کمیته امداد فراهم است. 

بختیاری با بیان اینکه سقف اعطای تسهیلات برای اشتغال مددجویان در حال حاضر  ۵۰‌ میلیون تومان است، گفت: به دنبال افزایش این وام به ۱۰۰ میلیون تومان با افزایش مهلت بازپرداخت وام به دریافت کنندگان تسهیلات هستیم و در این خصوص مطالعات ویژه ای نیز صورت گرفته است‌. 

رییس کمیته امداد گفت: در حوزه مسکن اگر پنج هزار میلیارد تومان به کمیته امداد اعطا شود می‌توانیم ۵۰ هزار واحد مسکونی با اولویت یتیم‌ها و سرپرست خانوار نیز ساخته و تحویل افراد واجد شرایط دهیم.

در مراسم رونمایی از برنامه سامانه جامع مزیت سنجی شغلی  شهرستان‌های ایران افزون بر بختیاری، محمد امید معاون توسعه مناطق روستایی ریاست جمهوری، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسولان کشوری حضور داشتند.

[ad_2]

Source link