است که خود را جایگزین کند ؟

[ad_1]

در حالی که پیش من به نام X و پیشنهاد او برای شروع به دنبال جایگزینی خود را. “آیا شما با عملکرد پرسید:” X. “آیا شما برنامه ریزی برای آتش من؟” من شنیده ام او را نگران صدای. “نه در همه” من پاسخ داد. “من می خواهم به شما ترویج. چگونه شما می توانید ترویج شود شما اگر شما مرتب خود را جایگزین کند؟”

که خود را جانشین? اگر شما یکی را نداشته باشند شما احتمالا در همان موقعیت را برای مدت زمان طولانی. شانس خود را برای گرفتن ارتقاء بهتر است اگر شما یک جانشین.

چگونه قوی شما باید جانشین شود ؟ پاسخ این است که او/او باید…قوی تر از شما!

این یک معضل دشوار است. آن نیست ؟ پس از همه این طبیعت انسان است برای ما به ترس که موفق و حرفه ای بسیار ماهر و صالح جانشین قرار داده خواهد شد ما را در سایه و یا عبور ما تا در دسترس نباشد. درست است ؟

اشتباه است!

هنگامی که ما رشد را به یک موقعیت مدیریت ما دیگر فردی حرفه ای است که فقط به عنوان خوب به عنوان آنها مهارت های فنی. رهبران به عنوان خوب به عنوان تیم خود را. قوی تر تیم خود موفق تر از رهبران هستند.

اگر ما جرات به داماد یک بهتر و قوی تر جانشین آن منعکس خواهد شد مثبت بر ما. ما خواهد بود با عنوان اعتماد به نفس موفق و شجاع است. تیز جانشین خواهد شد ما فشار خارج از منطقه راحتی ما. او/او خواهد شد چالش های ما و تقویت رشد شخصی ما.

سال پیش به عنوان کنترل مالی آمریکا از شرکت ذکر شده من مهارت های فنی بودند زیر معیار. من تطبیقی مهارت های جبران برای مهارت های فنی. یک روز من مصاحبه داوطلبان برای موقعیت مدیر حسابداری. Amar من انتخاب اول است. او محرم اسرار و پر انرژی CPA از چهار شرکت برتر با ویژگی های تجاری و مهارت های مدیریت. من تردید است. این مرد بهتر از من به خصوص با توجه به جوانی و تجربه کاری.

من استخدام Amar و کار من تغییر بیش از شب. او در زمان بیش از گروه حسابداری. او تعامل حرفه ای با ما شرکت برگزاری موفق تیم خود را به خوبی کار می کرد و با من در پروژه های نوآورانه. من تا به حال یک پیشگامی در تیم من است. من هرگز احساس تهدید و حتی اگر من می دانستم که به عنوان به خوبی به عنوان هر کس دیگری که Amar بهتر بود در این کار از من. تیم ما عملکرد باور نکردنی بود. در یک سال ما یک شرکت, تقسیم, ادغام و اکتساب. رئیس و مدیر عامل شرکت به من گفت که او احساس بسیار راحت در این تلاش به دلیل قوی مالی تیم است. مدت کوتاهی پس از آن به من پیشنهاد شد به CFO. Amar جایگزین من به عنوان کنترل مالی. یک سال بعد من سمت چپ شرکت بین المللی انتساب و Amar جایگزین من به عنوان CFO. این یک احساس فوق العاده برای ترک میراث قوی و قادر به جانشین. آن را نه پس از آن و نه خواهد بود آخرین باری که من داماد من جایگزینی. آن است که یک راه اثبات شده برای مقیاس شرکت اوج.

به طوری که خود را جانشین?

[ad_2]