استقبال مردم حسینی اردبیل از نذر سلامت

[ad_1]

رامین معبودی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اعضای جمعیت هلال احمر استان با حضور در ۱۱۳ هیات عزاداری بر اجرای صحیح دستورالعمل‌های مقابله با شیوع بیماری کرونا نظارت کردند.

وی با بیان اینکه این نظارت‌ها در راستای اجرای طرح نذر سلامت با عنوان خادمان حسینی هلال انجام شد، تصریح کرد: این خدمات توسط ۹۲ تیم متشکل از چهار هزار و ۴۵۲ نفر روز از اعضا در ۱۰ شعبه استان انجام شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با اشاره به اینکه این جمعیت پنج هزار عدد ماسک در بین عزاداران حسینی توزیع کرده ، ادامه داد: ۵۰۰ بطری محلول ضدعفونی کننده دست نیز استفاده شده است.

معبودی با بیان اینکه اعضای جمعیت هلال احمر استان با حضور در هیات‌ها به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، حفظ فاصله اجتماعی و رعایت بهداشت پرداختند، اظهارداشت: استفاده از ظرفیت‌های خیرین در توسعه فرهنگ نذر ماسک، لوازم بهداشتی و تهیه اقلام مورد نیاز شعب از این طریق، استفاده از پتانسیل‌های رسانه‌های استانی برای آگاه‌سازی و استفاده از ظرفیت‌های مجازی در انتشار نکات بهداشتی از جمله برنامه‌های این طرح بوده است. 

وی گفت: استقرار آمبولانس در محوطه برگزاری مراسم، همکاری در مفروش کردن مکان برگزاری نماز ظهر عاشورا، تب‌سنجی عزاداران، نصب علایم هشدار در محل‌های عزاداری و توزیع بروشور در بین عزاداران از جمله فعالیت‌های تیم‌های نذر سلامت بود.

[ad_2]

Source link