استاندار مرکزی: مدیریت اقناع افکار عمومی در ایرنا ظرفیتی شاخص است

[ad_1]

سید «علی آقازاده» روز سه‌شنبه به مناسبت ۸۶ سالگی ایرنا و روز خبرنگار در دیدار با کارکنان خبرگزاری جمهوری اسلامی استان مرکزی در اراک، افزود: ایرنا امسال  ۸۶ سالگی خود را تجربه کرد و این سال‌ها اندوخته‌ای غنی از  پختگی، پویایی و تجربه و دستاوردهای تخصصی است که در زمره سرمایه‌های اطلاع رسانی کشور محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: ارتباط هدفمند ایرنا با  دولت و مردم نمایه حرفه‌ای دارد و انتشار گزارش‌ها، تحلیل‌ها و اخبار بهنگام و منصفانه توانسته وزن خبرگزاری جمهوری اسلامی را در عرصه رسانه‌ای کشور به درستی نشان دهد و  این حضور منسجم در جریان اطلاع رسانی، منشاء اقدامات و تصمیمات بسیاری در کشور و استان مرکزی شده است.

استاندار مرکزی ادامه داد: ایرنا در شرایط و مقطع حساس کنونی در زمینه انتشار اخبار اقتصادی و سیاسی به خوبی درخشیده و این رسانه سرمایه بزرگ کشور است.

آقازاده اظهار داشت: گزارش‌ها، تحلیل‌ها و اخبار سازنده، اثرگذار و مطلوبی از خبرگزاری ایرنا در استان مرکزی در بخش‌های مختلف تهیه شده و این رسانه با وجود شمار کم نیروهای خبری توانسته با توان بالای تخصصی بدرخشد و نیازهای رسانه‌ای را مطلوب در پایتخت صنعت کشور پاسخگویی کند.

وی عنوان کرد: ایرنا از فرصت‌ها نهایت بهره را برده و تنها انتقال دهنده رخدادها نیست بلکه چاشنی تحلیل و پیشنهادات در تولیدات آن کمک کننده است و امید می‌رود که در فرصت باقی مانده از عمر دولت تدبیر و امید، اقدامات صورت گرفته را به خوبی به جامعه انعکاس دهد و در کنار آن به مطالبات مردم نیز در بخش‌های مختلف مانند گذشته بپردازد.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش اضافه کرد: پوشش خبری ایرنا این استان در موضوعات مربوط به کرونا شایسته تقدیر است و این رسانه در این راستا از نخسیتن مورد ثبت کرونا تاکنون با جدیت و توانمندی در تمامی نشست های مدیریت بیماری کرونا در استان حضور داشته و آگاهی‌های لازم را به جامعه در خصوص این بیماری منتقل کرده است.

آقازده تصریح کرد: برآورد کارنامه حرفه‌ای  ایرنا استان مرکزی نشان می‌دهد که این رسانه یکی از موفق‌ترین مراکز خبری استان‌های کشور است و زحمات و تلاش‌های نیروهای پرتوان و خستگی‌ناپذیر این رسانه جای تقدیر دارد.

وی گفت: بولتن‌های تحلیلی و محصولات چند رسانه‌ای و خبری ایرنا در استان مرکزی کلید حل بسیار از مشکلات برای مسئولان بوده و امید است این حوزه با قوت بیشتری در موضوعات استانی پی گرفته شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی هم در این دیدار گفت: ایرنا در این استان تخصصی و دلسوزانه در همه عرصه‌ها وارد شده و جایگاه موثر خود را در عرصه اطلاع رسانی دارد.

«بهروز اکرمی» افزود: امید می‌رود که ایرنا توانمند و پویا اقدامات و تلاش‌های دولت تدبیر و امید را در فرصت باقی مانده از عمر این دولت را به خوبی و بیش از پیش انعکاس دهد و همچنان بدرخشد.

در ادامه این نشست، استاندار مرکزی، معاون سیاسی امنیتی، مدیرکل حوزه استاندار و مدیرروابط عمومی استانداری مرکزی از تلاش های خبرنگاران ایرنا قدردانی کردند.

ایرنا در مردادماه ۱۳۹۹ وارد ۸۶ سالگی حیات کاری خود شد و شهید محمود صارمی و سایر شهدای ایرنا بر تارک عرصه اطلاع رسانی کشور می‌درخشند.

[ad_2]

Source link