استاندار فارس: اقدامات خوبی در زمینه رونق کسب و کار انجام شده است

[ad_1]

عنایت‌الله رحیمی، یکشنبه در آیین رونمایی و آغاز فعالیت پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار در شیراز که از طریق ویدیو کنفرانس توسط وزیر امور اقتصادی و دارایی انجام شد افزود: پس از مطرح شدن بحث راه‌اندازی این پنجره واحد از سوی وزیر امور اقتصادی و دارایی، استان فارس به عنوان دومین استان این پنجره را آماده افتتاح کرد که امروز شاهد رونمایی از آن هستیم.
وی اظهار داشت: هم‌اینک استان فارس در زمینه راه‌اندازی کسب و کار در کشور در رتبه نهم قرار دارد که تا قبل از این جایگاه، فارس در رتبه بیست و سوم کشور قرار داشت.
رحیمی بیان کرد: پیشنهاد می‌شود که با همکاری تمام قوا، علاوه بر اینکه برای کوتاه سازی فرآیند اداری ثبت شرکت‌ها اقدام می‌کنیم، مدت زمان این کار را که از ۷۲ روز به ۷۲ ساعت کاهش یافته است نیز همچنان کاهش دهیم.
استاندار فارس گفت: همچنین امیدواریم با هماهنگی قوا، شاهد تسهیل در زمینه تجارب به ویژه تجارت خارجی به عنوان یکی از شاخص‌ها، جا به جایی پول و ارز، کاهش نرخ ریسک سرمایه‌گذاری در کشور و رفتن به سمت تثبیت اقتصاد باشیم که با تلاشی که در هیات دولت در حال انجام است تحقق این اهداف دور از دسترس نیست هرچند همه می‌دانیم که کشور از سوی استکبار تحت فشار و تحریم قرار دارد.
وی اضافه کرد: پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار دارای مزیت‎هایی است و می‌تواند زمینه‌ساز رونق کسب و کار در استان و کشور شود.
رحیمی ادامه داد: همچنین با راه‌اندازی این پنجره، موضوع به شکل شفاف در اختیار مردم قرار می‌گیرد و می‌توانند به گونه‌ای شفاف بر این فرآیند نظارت لازم را داشته باشند.
با راه‌اندازی پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار، مدت زمان لازم برای شروع کسب و کار از ۷۲ روز به ۷۲ ساعت کاهش می‌یابد و متقاضیان راه‌اندازی کسب و کار می‌توانند ظرف مدت سه روز، مجوزهای لازم را اخذ و فعالیت خود را آغاز کنند.
پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار در گام نخست در شهرهای شیراز، مشهد، تبریز و اصفهان راه‌اندازی شد.

[ad_2]

Source link